Lavičky ve Stromovce

Další procházka, na kterou bych Vás chtěla vzít začne v pražské Troji. Nepůjdeme ale do ZOO, ani do Botanické zahrady v Troji, nenavštívíme skleník Fata Morgana. Naším cílem budou lavičky. Lavičky ve Stromovce.

DSC_0546

 

 

Do Troji se můžete dostat autobusem z Holešovic, my jsme se vypravili autem  Pohodlně jsme  zaparkovali v Sádkách a cestou na „houpací“ most (ten, kdo už po něm šel jistě chápe)  jsme prošli okolo původních trojských domků.DSC_0597

 

 

 

Dříve byly při povodních první na ráně, teď je chrání protipovodňová zeď.

Z mostu si můžete prohlédnout Trojský zámek, nový Trojský most – mně se moc líbí, vinici od Botanické zahrady……….

 

Přes Vltavu přejdeme na Císařský ostrov.  Projdeme okolo psího cvičiště a jezdecké haly k dalšímu mostu, už kratšímu a pevnému. Za ním je obora Stromovka, v ní lavičky, cíl naší pouti.

Stromovku mám ráda, pro mě je to jeden z nejromantičtějších parků. Ač do ní chodím poměrně často, vždy odcházím z pocitem, že ji celou neznám. Že se mi nikdy nepodaří celou ji  prozkoumat. Objev laviček je toho důkazem.

Celá Stromovka je plná laviček, ale tyhle na jejím kraji, okolo Malé říčky  jsou jiné. Podařilo se mi zjistit, že jsou od firmy GEMINI – Robert Blíženec. Ale kdo měl ten nápad, to nevím.  Lavičky jsou totiž  s obrázkem. S obrázkem jako z herbáře. S obrázkem a názvem stromu. Nevím, jestli  si  všichni kolemjdoucí všimnou, jestli  všichni ocení…. Ale až tudy půjdete Vy, tak už budete vědět…

 

 Až si je všechny ty lavičky a obrázky  prohlédnete,  můžete projít Stromovkou třeba až k Výstavišti na tramvaj, my jsme to obešli zpět do Troje, při cestě tam krásně kvetla kalina vonná.

Zbývá dodat, že procházka je vhodná pro všechny, kdo ji ocení. Psi, děti školou povinné, pro nostalgiky, paraplegiky, romantiky, melancholiky, možná dendrology, pro mladé i pro staré.

Přeji všem hodně sil při prozkoumávání Královské obory Stromovka.

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

DSC_0282
Lavičky
V bludišti
Hájek a Kotlaska

 

Jeden komentář “Lavičky ve Stromovce

 • 12.2.2014 na 9.36
  Permalink

  Aubrieto, zaujala mě Tvoje fotogalerie laviček ve Stromovce na Seniortipu, k níž jsem Ti napsala komentář , a ráda jsem zavítala na Tvoje stránky. Zajímám se o přírodu živou i neživou. Jak jsem psala, nápad s obrázky je výborný. Upoutá návštěvníky víc než samotné cedulky na stromech
  Stromovku znám ještě ze sedmdesátých let, kdy jsem tam poznala některé stromy, s nimiž jsem se jinde nesetkala. Například dub bílý (Quercus alba) původem ze Severní Ameriky. Byly tam dva pěkně urostlé duby na okrají loučky poblíž vchodu od kostela sv. Gottharda. Bohužel jeden strom byl nakloněný a kořeny podmáčené při zatopení Stromovky v roce tuším 1976, takže padl. Bohužel druhý strom už také není, pravděpodobně se stal obětí velké vody v roce 2002. Od té doby se Stromovka hodně změnila, byly provedeny různé úpravy a vysazeny nové stromy.
  Dub bílý mě zaujal nejen světlejší borkou, ale především podzimním tmavě fialově zbarveným listím.
  Děkuji. Stránky máš moc hezké.

  Odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup