Rozmnožování fuchsií

DSC_0048
připravte si fuchsii a vázičku s vodou

 

 

V tomto opravdu krátkém příspěvku bych se ráda věnovala zatím pouze jedné metodě rozmnožování fuchsií. Mohu ji vřele doporučit.

Tímto způsobem můžeme fuchsie rozmnožovat po celé jato a léto. Důležité je, abychom použili vždy nezdřevnatělé výhonky

.

 

 

Koncem února, začátkem března,  na přezimovaných fuchsiích začínají vyrůstat první, vytáhlé a světle zelené lístky, nové stonky nejsou zdřevnatělé. Fuchsie tak jako tak musíme ostříhat a je škoda tyto mladé výhonky vyhodit.

DSC_0052
výhonky, odstřihnuté těsně pod kolínkem

 

 

 

Opatrně je odstřihnu, vždy těsně pod kolínkem, odstraním přebývající listy, aby v nádobě nezahnívaly a vložím do sklenice s odstátou vodou. Přibližně do čtrnácti dnů až tří týdnů výhonky zakoření a můžeme je zasadit třeba do truhlíku.

 

 

DSC_0057
vpravo hořcový stromek, vlevo fuchsie :-)

 

 

 

 

Na fotografiích je ve druhé vázičce hořcový stromek ,i  pro něj je tato metoda velice vhodná.

 

Tak úspěšné zapouštění kořínků Vám přeji, v budoucnu se určitě budu věnovat i dalším metodám množení fuchsií,  třeba ze semínek.

 

Vaše Aubrieta

Kam dál ?

Štětkovec
Štětkovec
Mračňák
Mračňák
Fuchsie
Fuchsie

 

 

 

 

 

 

 

Komentářů: 4 “Rozmnožování fuchsií

 • 22.7.2014 na 1.38
  Permalink

  Dobrý den máte krásné kytičky,taky miluju fuchsie měla jsem je každý rok,některé se mi povedly i přezimovat ,ale bohužel letos ne.Od kamarádky jsem si uštípla nové ,ale nevím kde dělám chybu vždy mi ve skleničce ve vodě opadají lístky větvička zavadne a nikdy se mi nepodařilo aby pustily kořínky :( kde dělám chybu vůbec netuším :(.Hezký den

  Odpověď
  • 22.7.2014 na 10.30
   Permalink

   Dobrý den, jsem ráda, že se Vám moje kytičky líbí. Lístky u řízků z fuchsií by neměly opadat, pokud je necháte na světle (ne na prudkém slunci) a jejich konce budou dostatečně ponořené ve vodě. Udělejte z nich kytičku do vázy :-) .Pokud Vám tento způsob nevyhovuje, zkuste ještě druhý způsob rozmnožování, který popisuji v povídání o rozmarýnovém oleji. http://aubrieta.cz/rozmarynovy-olej/ .

   Zdraví Vaše Aubrieta

   Odpověď
 • 27.4.2017 na 17.41
  Permalink

  Dobry den
  Dostala sem v pondeli fuchsii a tak se chci zeptat jestli ji muzu rozmnozit i ted.
  A taky jestli jde mnozit i hrizenim.
  Predem dekuju za odpoved.
  Hana

  Odpověď
  • 28.4.2017 na 18.13
   Permalink

   Ano, pro rozmnožování fuchsií je ta nejlepší doba. Nevím, kolik výhonů Vaše fuchsie má. Určitě jí neublíží, pokud zaštípnete a použijete k namnožení jednu třetinu vzrostlých výhonů. Neřežte do starých, zdřevnatělých částí rostliny a rovněž se nedoporučuje výhony zkracovat u čerstvě přesazených, ještě nezakořeněných rostlin. Konečně vše podrobně popisuji na blogu. Hřížení pro rozmnožování fuchsií není vhodné.

   Krásné dny příští, Vaše Aubrieta

   Odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup