Truhlíky

To jsem tomu zase dala. Jsem to přehnala. Moje heslo „dělám si radost, pokud možno každý den“ jsem naplnila beze zbytku. Já se prostě neovládám. Navštívila jsem nejen trh, ale i zastrčené zahradnictví s velice příznivými cenami a dorazila jsem to hobbymarketem (příšerné slovo). Peněženka vydechla.

pelargonium peltatum, bílá
pelargonium peltatum, bílá

Mezi jinými jsem si koupila i deset bílých převislých pelargonií, ty jsem ještě neměla. Při nákupu je dobré volit barvy,  které vyniknou na pozadí fasády. Balkon, na který tyhle krásky přijdou má jako zábradlí kovovou desku s efektem rzi a tak se bílá barva výborně uplatní. Převislé pelargonie používám většinou jako výplň k výraznějším květinám. Letos jsem k nim koupila například růžovočervenou zonální pelargonii, některé truhlíky doplním červenými surfiniemi, červenými převislými pelargoniemi, dvouzubcem (Bidens ferulifolia).

pelargonium zonale
pelargonium zonale

Koupila jsem si i další truhlík, ono se místo ještě najde, že. Truhlík musí být samozavlažovací, opravdu jiné nekupujte, byť třeba domov na delší čas neopouštíte. Výhod samozavlažovacích truhlíků je nespočet. Zálivku u nich provádíme dolů do zásobních misek, půda tedy zůstává stále nakypřená.Zemina si udržuje stálou vlhkost, pohodlněji a přesněji můžeme dávkovat hnojivo. Po všech zkušenostech, které mám,  kupuji truhlík vždy ještě navíc s přepadem, aby přebytečná voda při deštích mohla ihned odtékat a nedocházelo tak k nežádoucímu přemokření. Můj truhlík má ještě plovák, přesně tak vidím, kolik vody ještě zbývá.

Kupte si kvalitní zahradní substrát. Dávám půl na půl. Na dno dám hlínu z pole nebo kompost a do horní poloviny pak koupený substrát.

      Když kytičku vyndáte z plastového květináče, úplně potrhejte kořenový bal. Rostlina daleko lépe zakoření a nevznikne „kořenáčový efekt“, kdy se kořeny úplně přestanou rozrůstat do stran a dále vyvíjet.

Jeden truhlík jsem se rozhodla udělat takový něžný. Použila jsem růžovou ostruhatku, smilovala jsem se nad verbenou, snad letos odolá mšicím,  dominuje bílá bacopa (Sutera diffusus), ještě přidám namnoženou fuchsinku.

 

 

 

 

bílá bacopa s růžovou ostruhatkou, něžná kombinace
bílá bacopa s růžovou ostruhatkou, něžná kombinace

Po výsadbě kytičky hned pohnojím, používám Kristalon START a brzy (tak za 14 dní) přidám Kristalon PLOD a KVĚT a střídám po týdnu.

 

 

 

 

 

 

 

 

fialová verbena
fialová verbena

Při nákupu si rostlinky dobře zkontrolujte. Podívejte se do středu kytičky. Stonky musí být zdravé, bez stop škůdců a plísní. Drobné ulámané lístky vcelku nevadí, ale svědčí o tom, jak bylo s květinou zacházeno.

Mám lepší zkušenosti s malým zahradnictvím nebo trhem než s velkými supermarkety,  kde většinou obsluha nemá ke zboží žádný vztah.

Tak ať Vám rostou, Vaše Aubrieta

 

 

 

Kam dál ?

Aubrietiny procházky      Aubrietina zahrádka         Aubrietiny nápady       Archiv příspěvků      Fotogalerie další podobné články

fuchsie
fuchsie
Bouganvillea, foto Emilie Machová
Bouganvillea, foto Emilie Machová
Rozmnožování fuchsií
Rozmnožování fuchsií

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup