O krabičkách

sobota 4.10. 2014

Milí přátelé Aubriety,

tak jsme měli zajímavý večer. Přijdu domů s procházky se psem a tam na mě čekají krom těch, co tam patří i dva dost velcí psi. Ptám se: „Kde se vzali?“ A všichni : „Přišli, sami i s VODÍTKY NA KRKU“ Psi to byli velikánský, strašně chlupatí. Vypadalo to, že vehementně chtějí do naší smečky. Ale to nejde, dům je malý, náš malý  pes by jim posloužil jako svačina.

Rozdělili jsme se do skupin a vydali se hledat majitele. Marně. Zato jsme si popovídali se spoustou sousedů, poznali množství zajímavých lidí….

Po krátké poradě jsme se rozhodli vyzkoušet služby Městské policie a její propojení s útulkem pro psy a odchytovou službou. Celkem neplánovaně jsme proklepli i Polici ČR.  Ale pěkně popořadě.

Po sedmé hodině večerní, s pejsky v autě,  nás navigace podle údajů vyhledaných na internetu zavedla k psímu útulku. Nemusím připomínat, že útulky obvykle bývají v okrajových, odlehlých částech měst. Byl tam i ten náš. V útulku nebyl krom zvířat nikdo. Telefon na dveřích nedostupný.

S myšlenkou, že se opravdu nemůžeme postarat o další dva obrovské psy jsme jeli opět dle navigace k Městské policii. Pejsci  v teple našeho vozu usnuli. Nevěřila jsem v úspěch. Když jsme omylem navigací zavlečeni, vystupovali před Policií ČR  místo před policií městskou (navíc jsme parkovali na místě vyhrazeném pouze pro vozy Policie ČR) , opakovala jsem si v duchu „pomáhat a chránit“. Velice opatrně, takřka šeptem říkám „Našli jsme dva pejsky, co máme dělat? “  A oni byli milí!!!!  A věděli co dělat. Já jsem mile překvapena.  Odvedli nás před Městskou policii, ta měla klíče od útulku. Překvapivě funkční mechanismus, jen pominu fakt, že jeden příslušník měl k uniformě na nohou bačkůrky.

A tak jsme konečně ty dva nalezence dali do bezpečí.  Tiše doufáme, že si je páníček najde. Že se  zatoulali a že to bude jen krátká epizoda v jejich dlouhém a spokojeném psím životě.

DSC_0115

Původně měl být sobotní příspěvek o krabičkách. O těch je totiž moje nové povídání. O krabičkách od Haničky. Ale jsem tak plna dojmů z dnešního večera……. Krabičky ZDE jsou krásné, určitě Vás potěší a paní, co je vyrábí,  moc moc milá.

Krásné dny příští  a neztrácejte pejsky, Vaše Aubrieta

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup