Rozmnožování fuchsií

DSC_0048
připravte si fuchsii a vázičku s vodou

 

 

V tomto opravdu krátkém příspěvku bych se ráda věnovala zatím pouze jedné metodě rozmnožování fuchsií. Mohu ji vřele doporučit.

Tímto způsobem můžeme fuchsie rozmnožovat po celé jato a léto. Důležité je, abychom použili vždy nezdřevnatělé výhonky

.

 

 

Koncem února, začátkem března,  na přezimovaných fuchsiích začínají vyrůstat první, vytáhlé a světle zelené lístky, nové stonky nejsou zdřevnatělé. Fuchsie tak jako tak musíme ostříhat a je škoda tyto mladé výhonky vyhodit.

DSC_0052
výhonky, odstřihnuté těsně pod kolínkem

 

 

 

Opatrně je odstřihnu, vždy těsně pod kolínkem, odstraním přebývající listy, aby v nádobě nezahnívaly a vložím do sklenice s odstátou vodou. Přibližně do čtrnácti dnů až tří týdnů výhonky zakoření a můžeme je zasadit třeba do truhlíku.

 

 

DSC_0057
vpravo hořcový stromek, vlevo fuchsie :-)

 

 

 

 

Na fotografiích je ve druhé vázičce hořcový stromek ,i  pro něj je tato metoda velice vhodná.

 

Tak úspěšné zapouštění kořínků Vám přeji, v budoucnu se určitě budu věnovat i dalším metodám množení fuchsií,  třeba ze semínek.

 

Vaše Aubrieta

Kam dál ?

Štětkovec
Štětkovec
Mračňák
Mračňák
Fuchsie
Fuchsie

 

 

 

 

 

 

 

Komentářů: 4 “Rozmnožování fuchsií

 • 22.7.2014 na 1.38
  Permalink

  Dobrý den máte krásné kytičky,taky miluju fuchsie měla jsem je každý rok,některé se mi povedly i přezimovat ,ale bohužel letos ne.Od kamarádky jsem si uštípla nové ,ale nevím kde dělám chybu vždy mi ve skleničce ve vodě opadají lístky větvička zavadne a nikdy se mi nepodařilo aby pustily kořínky :( kde dělám chybu vůbec netuším :(.Hezký den

  Odpověď
  • 22.7.2014 na 10.30
   Permalink

   Dobrý den, jsem ráda, že se Vám moje kytičky líbí. Lístky u řízků z fuchsií by neměly opadat, pokud je necháte na světle (ne na prudkém slunci) a jejich konce budou dostatečně ponořené ve vodě. Udělejte z nich kytičku do vázy :-) .Pokud Vám tento způsob nevyhovuje, zkuste ještě druhý způsob rozmnožování, který popisuji v povídání o rozmarýnovém oleji. http://aubrieta.cz/rozmarynovy-olej/ .

   Zdraví Vaše Aubrieta

   Odpověď
 • 27.4.2017 na 17.41
  Permalink

  Dobry den
  Dostala sem v pondeli fuchsii a tak se chci zeptat jestli ji muzu rozmnozit i ted.
  A taky jestli jde mnozit i hrizenim.
  Predem dekuju za odpoved.
  Hana

  Odpověď
  • 28.4.2017 na 18.13
   Permalink

   Ano, pro rozmnožování fuchsií je ta nejlepší doba. Nevím, kolik výhonů Vaše fuchsie má. Určitě jí neublíží, pokud zaštípnete a použijete k namnožení jednu třetinu vzrostlých výhonů. Neřežte do starých, zdřevnatělých částí rostliny a rovněž se nedoporučuje výhony zkracovat u čerstvě přesazených, ještě nezakořeněných rostlin. Konečně vše podrobně popisuji na blogu. Hřížení pro rozmnožování fuchsií není vhodné.

   Krásné dny příští, Vaše Aubrieta

   Odpověď

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup