Valtice a Valtické Podzemí

Valtice – to je pro mne vzpomínka na krásné náměstí , jemuž vévodí kostel Nanebevzetí Panny Marie a pak zámek, na mírném návrší za náměstím. Pod zámkem najdete ještě půvabnou bylinkovou zahrádku a krámek Boutique Lada . Je o něm na Aubrietě  řeč ZDE. .Valtice, to je druhá perla Lednicko – valtického areálu.

koláž 1

A protože  bylo vedro, fakt vedro,  tak jsme šli do sklepa. A udělali jsme dobře. Valtické Podzemí, to je unikát. Labyrint vinařských sklepů má titul TOP VINAŘSKÝ CÍL roku 2012 a 2013. Jejich výstavba počala už ve středověku, na konci 13. století. V současnosti se ve sklepení dostanete asi 12 metrů pod zem, v jednom místě zurčí pod podlahou řeka.

koláž3

Už teplota 18C nás příjemně naladila a prohlídka sklepení v průběhu ochutnávky pocit jen umocnila. Ve valtických sklepeních ochutnáte za velice příznivou cenou asi šest druhů vín, zakousnete sýr a následně vystoupáte zpět do reality. V současnosti je otevřen asi 1 km podzemních chodeb – 13 sklepů.    Otevřeno je celoročně. www.valtickepodzemi.cz  

koláž2

A až ve Valticích budete, určitě si nezapomeňte udělat výlet také na kolonádu  Reistna. S Aubrietou tam můžete jít už příští čtvrtek.

 

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

DSC_0281
Lednicko valtické čtvrtky
DSC_0385
Vinařství U Rytířů
DSC_0122
Lednický minaret
DSC_0288
Boutique Lada 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup