Povídání o fuchsiích

pondělí 21.7. 2014

Milí přátelé Aubriety,

z Vašich ohlasů vím, že máte rádi fuchsie. Taky kdo by neměl. Jsou neuvěřitelně druhově rozmanité a snadno  přezimují. Na Aubrietě jsem se věnovala jejich  rozmnožování i návodem na pěstování. Dnes bych ráda  rozšířila  fotogalerii fuchsií. V březnu do ní přispěla neuvěřitelnou měrou Bohunka Hladíková. Dnes bych Vám ráda ukázala ty moje.

Touhle fuchsinkou to všechno začalo.  Mám už ji hodně let. Letos pravda přišla o jeden kmínek, ale už jí množím kolegyně.

DSC_0571
fuchsie, foto Aubrieta

Následující dvě fuchsie jsou v mé sbírce nové. Poslední dobou se mi líbí jednobarevné. Lehce narůžovělý kultivar je kouzelný s lobelkou (třeba).

DSC_0058
fuchsie, foto Aubrieta
DSC_0576
fuchsie, foto Aubrieta

No a tu poslední jsem ulovila na svých toulkách Českým Švýcarskem. Třeba ji majitelka pozná ……:-)

DSC_0137

Závěrem asi přeci jen pár rad k úspěšnému pěstování fuchsií. Nemají rády prudké slunce, dobře porostou v samozavlažovacím truhlíku. Pravidelně je hnojte (já Kristalonem  – střídám START a PLOD A KVĚT), odstraňujte odkvetlé květy i se SEMENÍKEM – to je důležité. Fuchsie dobře snáší tvarování, přezimují v bezmrazé, nejlépe světlé  místnosti s přiměřenou zálivkou. Ale na přezimování je ještě čas. Teď si užívejme jejich květů.

Vaše Aubrieta
 

Kam dál ?

Aubrietiny procházky      Aubrietina zahrádka         Aubrietiny nápady       Archiv příspěvků      Fotogalerie

další podobné články

Rozmnožování fuchsií
Fuchsie
Českým Švýcarskem
Jak hnojit truhlíky

 

 

 

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup