Druhý Lednicko-valtický čtvrtek, tentokrát v Oranžerii

čtvrtek 11.9. 2014

Milí přátelé Aubriety,

máme tu zase čtvrtek a já mám pro Vás další ze slíbených procházek po jižní Moravě,  podíváme se  do Oranžerie zámku Lednice. Musím přiznat, že tato procházka patří k mým nejoblíbenějším.

Vy z Vás, kdo pravidelně čtete Aubrietu víte, jak ráda mám skleníky. Jejich návštěva je pro mne jednou z nejúčinnějších relaxací a tak věřte, že když řeknu, že lednický skleník je nejkrásnější, který jsem dosud viděla, že je to pravda.

DSC_0185

 

 

Pomineme  – li vzácné, vzrostlé exempláře rostlin, určitě zaujme skleník jako stavba. Jeho skleněná konstrukce kopíruje pohyb slunce po obloze. Podlouhlá kopule je podepřena zdobenými sloupy, i rošty v podlaze stojí za povšimnutí.

DSC_0183

Naši předkové neponechali nic náhodě a vidno jest, že chtěli vytvořit dílo, za které se nebudou muset stydět.  Skleněná kopule byla dostavěna v roce 1848 podle návrhu Georga Wingelmullera. V letech 1996 – 2002 proběhla ve skleníku rozsáhlá rekonstrukce.

Číst dál tady.

Nezapomeňte si prohlédnout fotogalerii pod článkem, potěší každého milovníka přírody. Příští čtvrtek asi půjdeme do Pekla a do Nebe. Tak se těšte.

Krásné dny příští, Vaše Aubrieta

 

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup