Lednická oranžerie

Vy z Vás, kdo pravidelně čtete Aubrietu víte, jak ráda mám skleníky. Jejich návštěva je pro mne jednou z nejúčinnějších relaxací a tak věřte, že když řeknu, že lednický skleník je nejkrásnější, který jsem dosud viděla, že je to pravda.

DSC_0185

 

 

Pomineme  – li vzácné, vzrostlé exempláře rostlin, určitě zaujme skleník jako stavba. Jeho skleněná konstrukce kopíruje pohyb slunce po obloze. Podlouhlá kopule je podepřena zdobenými sloupy, i rošty v podlaze stojí za povšimnutí.

DSC_0183

Naši předkové neponechali nic náhodě a vidno jest, že chtěli vytvořit dílo, za které se nebudou muset stydět.  Skleněná kopule byla dostavěna v roce 1848 podle návrhu Georga Wingelmullera. V letech 1996 – 2002 proběhla ve skleníku rozsáhlá rekonstrukce.

DSC_0179

Uchvátí Vás rybníčky s koi kapry, krásné fuchsie, diplademie, bougainvillea, okrasné kopřivy. Vše je dokonale laděno barevně tak, aby rostliny co nejlépe vynikly.

Prohlédněte si skleník ve fotogalerii, otevřete ji kliknutím na fotografii :-).

P.S.

Oranžerie je hned vedle Lednického zámku. Do skleníku se platí vstupné a je v něm velice horko a vysoká vzdušná vlhkost. Pes ani dětský kočárek do něj nesmí. Vyhraďte si více času, opravdu stojí za detailní prozkoumání.

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

DSC_0281
Lednicko valtickým areálem
DSC_0288
Boutique Lada
Bezinkoý sirup
V Postřižinách

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup