Petro

Milí přátelé Aubriety,

nakupovat jsem byla.  A bylo to veselé nakupování, protože jsem kupovala kytky.

koláž3

Vyrazila jsem si do zahradnictví v Mělníce, Petro se jmenuje a kdo milujete fuchsie a pelargonie, bude to pro Vás ráj.

DSC_0615

O zahradnictví jsem se dozvěděla úplně náhodou v reklamě v nějakém zahrádkářském časopise a pravda je, nečekala jsem zázraky.

DSC_0617

 

Ovšem realita překvapila. Tolik odrůd fuchsií a pelargonií, zimuvzdorné a dokonce pnoucí fuchsie, fuchsie plnokvěté, nící, s květem černým či bílozeleným, pelargonie klasické i plnokvěté, vonné, grandiflorum…

DSC_0616

Když je pak všechny vidíte na jednom místě, v jednom skleníku, můžete si je koupit za ceny opravdu lidové (cca 27 Kč za kus)…ach :-)

DSC_0645

Neodolala jsem a koupila jsem si dvě zonální pelargonie, letos toužím po rudých , babičkovských a dvě fuchsinky ‚Orleans‘ a ‚Eureka Red‘ se mnou odjely domů.

DSC_0650

I bylinkové oddělení mají a tak jsem si radost udělala eukalyptusem. Kdysi dávno jsem už jeden měla a pak se nějak ze dne na den rozhodl, že už se mnou nebude (:.

DSC_0648

Jinak jsem koukala, že ze zahradnictví můžete objednávat i online ( KLIK), kdo to máte daleko. Ale určitě bude lepší osobní odběr.

DSC_0654

 

Vydávají každoročně nový katalog, tak je dobré se před návštěvou předpřipravit a katalog si pročíst, protože těch odrůd je opravdu nepřeberné množství hlavně z Francie a Německa.

koláž2

To jsem Vás zase někam poslala, ale radost je potřeba si dělat nejlépe každý den :-)

Krásné dny příští,

Vaše Aubrieta

PS Jen ta paní za pokladnou mohla být milejší (pššššt).

Rozmnožováni fuchsií
Fuchsie
Buchlovské fuchsie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup