Petro

Milí přátelé Aubriety,

nakupovat jsem byla.  A bylo to veselé nakupování, protože jsem kupovala kytky.

koláž3

Vyrazila jsem si do zahradnictví v Mělníce, Petro se jmenuje a kdo milujete fuchsie a pelargonie, bude to pro Vás ráj.

DSC_0615

O zahradnictví jsem se dozvěděla úplně náhodou v reklamě v nějakém zahrádkářském časopise a pravda je, nečekala jsem zázraky.

DSC_0617

 

Ovšem realita překvapila. Tolik odrůd fuchsií a pelargonií, zimuvzdorné a dokonce pnoucí fuchsie, fuchsie plnokvěté, nící, s květem černým či bílozeleným, pelargonie klasické i plnokvěté, vonné, grandiflorum…

DSC_0616

Když je pak všechny vidíte na jednom místě, v jednom skleníku, můžete si je koupit za ceny opravdu lidové (cca 27 Kč za kus)…ach :-)

DSC_0645

Neodolala jsem a koupila jsem si dvě zonální pelargonie, letos toužím po rudých , babičkovských a dvě fuchsinky ‚Orleans‘ a ‚Eureka Red‘ se mnou odjely domů.

DSC_0650

I bylinkové oddělení mají a tak jsem si radost udělala eukalyptusem. Kdysi dávno jsem už jeden měla a pak se nějak ze dne na den rozhodl, že už se mnou nebude (:.

DSC_0648

Jinak jsem koukala, že ze zahradnictví můžete objednávat i online ( KLIK), kdo to máte daleko. Ale určitě bude lepší osobní odběr.

DSC_0654

 

Vydávají každoročně nový katalog, tak je dobré se před návštěvou předpřipravit a katalog si pročíst, protože těch odrůd je opravdu nepřeberné množství hlavně z Francie a Německa.

koláž2

To jsem Vás zase někam poslala, ale radost je potřeba si dělat nejlépe každý den :-)

Krásné dny příští,

Vaše Aubrieta

PS Jen ta paní za pokladnou mohla být milejší (pššššt).

Rozmnožováni fuchsií
Fuchsie
Buchlovské fuchsie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup