Vřesy nejen do truhlíku

Milí přátelé Aubriety,

miluju vřesy. Jestli to máte stejně, je teď náš čas. Letos jsem nakoupila kromě vřesů obecných i vřesovec těkavý ( Erica vagans) a vřesovec pleťový (Erica carnea).

DSC_0736

 

DSC_0719

Na mojí zahrádce v Českém Švýcarsku je půda mírně kyselá a vřesům se v ní neobyčejně dobře daří. Jediný problém nastává při výsadbě. Bohužel většinou koupíme vřes v malém plastovém květináčku, který je absolutně kořeny prorostlý.

DSC_0744

Nebojte se takto napěchovaný kořenový bal bez lítosti roztrhat a kořeny rozvolnit. Jedině tak umožníte vřesu zakořenit  a nebudete na jaře vytahovat uschlé rostliny s kořeny stále ve tvaru květináče, ven ze záhonu. Takovému jevu říkáme kořenáčový efekt.

DSC_0732

Letos jsem pár vřesů zasadila do skalky. Když se zadaří, rozrostou se v rozkošné, na podzim kvetoucí polokeře. Ale neodolala jsem a pár jsem jich zasadila i do truhlíků.

DSC_0726

Vyndala jsem některé už létem unavené letničky a do vzniklých míst jsem jsem zasadila vřes.

DSC_0722

Třeba s lobelkou nebo petunií vypadá neodolatelně. Později, před Vánoci, odstraním i zbylé letničky a mezi vřesy zapíchám větvičky borovic třeba :-).

DSC_0090

Ovšem nejkrásnější je vřes svobodně rostoucí na našich loukách a pískovcových skalách s borůvčím a mechem.

Krásné dny příští, vřesové,

Vaše Aubrieta

Podzimní truhlík
Vřes obecný
Podzimní věnečky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup