Babelka řezanovitá

DSC_0270
Babelka řezanovitá

Pistia stratoites (vodní salát) Babelka z čeledi Áronovitých (příbuzná je  například s kalou) bývá spíše než k rostlinám do zahradních jezírek,  řazena mezi květiny akvarijní, pravděpodobně zejména proto, že není v našich podmínkách mrazuvzdorná. Pochází z oblastí tropů a subtropů, kde se jedná o rostlinu invazivní, tedy nadmíru se rozrůstající. Snižuje pak splavnost místních kanálů, svými, v tamních podmínkách velkými listy, brání přístupu světla do vody a naopak spotřebovává živiny a kyslík vodním živočichům.  Pistie pokryje vodní hladinu tak, že po ní mohou přecházet i vodní ptáci. Její listy uspořádané do růžice jsou výborným domovem pro larvy moskytů.   Koupíte-li si babelku do Vašeho jezírka, nemusíte se nadměrného rozšíření bát. Poroste dobře v teplých a vlhkých letech, snadno se množí oddenky. Náročná je na spotřebu dusíku. Určitě jste si všimli jejích chlupatých listů. Chloupky při manipulaci nepoškoďte, rostlina by pak snadno uhnila. Právě chloupky babelce umožňují výborně se udržet na hladině.

DSC_0271
Babelka řezanovitá

 

 

Babelka potřebuje ke svému růstu vody stojaté, v zahradním potůčku Vám neporoste.  Voda v jezírku by měla obsahovat dostatek živin. Pokud budete chtít vodní salát přezimovat, dejte ho do akvaria. Dostatečně vysoká vzdušná vlhkost a teplota nad 25C zaručí úspěch.

 

 

 

Kam dál ?

Aubrietiny procházky      Aubrietina zahrádka         Aubrietiny nápady       Archiv příspěvků      Fotogalerie

další podobné články

Fuchsie
Fuchsie
Truhlíky
Truhlíky
Skalničky u Fausta #2
Skalničky u Fausta #2
Kosatec žlutý
Kosatec žlutý

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup