Bacopa a Million bels

šipky

Bacopa – Sutera diffusus (zelená šipka)

Klasická rostlina do truhlíků. Při dobré péči může převis  za léto narůst až do 1m. Drobné bílé kvítky po odkvětu pravidelně odstraňujte i s kalichem. Těsně po výsadbě je dobré výhonky přibližně o polovinu zkrátit, bacopa pak bude košatější. Výborně se v truhlíku uplatní jako doprovodná rostlina k mohutnějším letničkám, zejména je krásná ve společnosti surfinií a pelargonií. Já ji mám ráda v něžné kombinaci s ostruhatkou (Diascia).  Jako většina letniček nesnáší vyschnutí substrátu a při přelití rychle uhnívá. Pravidelně jednou týdně rostlinu hnojte. Dobře poroste v samozavlažovacím truhlíku, méně kvete ve stínu.

Bacopa se příliš nehodí k výsadbě do záhonů a nevyplatí se ji přezimovat.

Milion bels  (růžová šipka)

Laik si je snadno splete s petuniemi nebo surfiniemi.  Nepodobají se však pouze květem i nároky na pěstování jsou podobné. Dobré je pravidelně odstraňovat odkvetlé květy i s kalichem. Million Bels nemají rády déšť. Květy při něm rychle ztratí  svoji krásu. nejlépe rostou v samozavlažovacím truhlíku, můžete ho osadit pouze jimi, třeba v různých barvách. Krásné jsou ale i ve společnosti jiných balkonovek. Pravidelně je  hnojte, přezimování bývá neúspěšné, stejně tak jako množení ze semínek.  Ke tvorbě semen by u rostlin nemělo dojít, protože se tím výrazně sníží množství nových květů.Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

archiv
archiv
Jak přezimovat pelargonie
4e47f6ce725da632b70c15eba95ce3b9
Přenosné rostliny na podzim
Bougainvillea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup