Hmyzí hotel

Milí přátelé Aubriety,

máte v létě na zahrádce přemnožené mšice, svilušky či puklice? Je to proto, že jejich přirození nepřátelé  – slunéčko sedmitečné, lumčík, vosička i motýl – bydlí moc daleko. Nebo ještě lépe řečeno,  nebydlí v doletové vzdálenosti vůbec.

mydlárna
hmyzí hotel v obci Růžová (České Švýcarsko)

Je tedy potřeba je na zahrádku pozvat, nastěhovat si je k sobě. A kam jinam je nastěhovat než do hmyzího hotelu!  Nemusí to být hotel jen pro hmyz, nějaký pokoj mohou obývat žížaly  a spolu s nimi se u země zabydlí i  ježek, když budete mít štěstí.

Miroslava Iblová
včely najdou svůj domov v provrtaných otvorech ve dřevě, škvor zase v obráceném květináči se slámou :-) tento hmyzí hotel stojí na zahrádce Miroslavy Iblové

Například lumčík si rád pochutná na mšicích či molicích a večer přiletí k rozsvícené lampě na zahradě. Parazitní vosička  – pestřenka má larvy, které s radostí sežerou parazitující hmyz.

střechu hotelu nechte porůst kvetoucími skalničkami, hmyz je bude milovat ZDROJ

 

Škvor má roli na zahrádce spornou. Likviduje sice larvy mšic, ale na druhou stranu jeho klepeta udělají pěkné kousance na listech vašich oblíbených rostlin. Váže se k němu legrační a nepravdivá pověra. Rád a s  chutí prý vleze do lidského ucha a svým kusadlem prokousne bubínek.  Přitom jeho kusadla slouží k uchopení potravy. Nosí v nich třeba kousky listů.

domek může být maličký, vejde se tak i na balkon ZDROJ

 

Krásnou ozdobou našich zahrádek jsou motýli. Babočka paví oko, babočka kopřivová nebo okáč luční budou pít nektar z Vašich rozchodníků či komule davidovi. Opylí květy jabloní a dalších ovocných stromů.

používejte výhadně přírodní materiály, krásné jsou nepravidelné a nedokonalé stavby, dobře splynou s přírodou a živočichům se v nich lépe žije ZDROJ

Hmyz je potřeba na zahrádce nejen ubytovat, ale i na ni přilákat. O to se postarají slunečnice, kopretiny, již zmíněné ovocné stromy nebo nenápadná svazanka.

Jarmila Maxantová
použijte slámu, šišky, bambus, trávu, drobné klacíky i mech :-) tento hmyzí hotel je od paní Jarmily Maxantové, dostala ho od manžela k narozeninám :-)

Váš hmyzí hotel bude tak nejen krásnou a pro Vaše děti poučnou ozdobou zahrady, ale pomůže i k vytvoření rovnováhy v přírodě a k omezení používání chemie u Vás doma.

Krásné dny příští s láskou k přírodě

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Na návštěvě u Aubriety
Jak jsme dělali kompost
Šiškové mulčování

 

Jeden komentář “Hmyzí hotel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup