Ludisia discolor

Haemaria discolor

ludisiaŘekla bych, že až letos se tato krásná a nenáročná orchidej probojovala na náš vánoční trh. Mohla by rozšířit řady oblíbených vánočních květin. Hodí se pro začínající pěstitele a proto ji můžete darovat i naprostému květinovému neznalci.

Po odkvětu odstraňte odkvetlé květy a můžete ludisii přesadit do zeminy pro pokojové rostliny.Zde je také její výhoda. Ač patří mezi orchideje,  nevyžaduje zeminu pro orchideje ani průhledný květináč. V plastovém květináči z krámu ji ale nenechte. V hliněném květináči se lépe udržuje správná vlhkost zeminy  a kořeny nebudou zahnívat.
Na stanoviště je také nenáročná, snese i polostín, jen nemá ráda prudké slunce.  Jistě není třeba zdůrazňovat, že není mrazuvzdorná, v zimě by teplota neměla klesnout pod  10⁰C. 
ludisia2Zálivku potřebuje mírnou, nepřelévejte. Ludisia má článkovitý dužnatý stonek a proto vydrží i krátkodobé sucho. Dojde ale ke ztrátě listů a zbylé se stočí do ruličky, aby se snížilo odpařování. Po zalití se zase rychle vzpamatuje.
Další výhodou ludisie je, že je dekorativní i bez květů. Všechny odrůdy mají krásnou kresbu na vrchu listu, ať již bílou nebo do červena, spodek listu mívá fialový nádech. Listy jsou lehce plstnaté, proto je neroste, jen štětečkem smeťte prach.


 

Obvykle se krásně rozrůstá,  výhony je někdy dobré vyvazovat. Dobře se také množí oddenky.

 

 

 

 

Vaše Aubrieta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup