Ostruhatka

ostruhatka, zde v kombinaci s bílou bacopou
ostruhatka, zde v kombinaci s bílou bacopou

Diascia

Ostruhatka je velice křehká rostlinka, v našich podmínkách se pěstuje jako letnička. Vysazuje se zejména do okrasných truhlíků a nádob, dobře roste i ve skalce. Pochází z jižní Afriky, zde je vytrvalá.

Kvete v odstínech růžové, nejčastěji je pěstována starorůržová odrůda ( Diascia barberae.), existují ale i bíle a žlutě kvetoucí kultivary.

Ostruhatku vysazujeme  do mírně kyselého substrátu,  zaléváme opatrně, přemokřená půda ostruhatce nesvědčí, často je pak napadána plísněmi a hnilobou.

Vhodné je slunné stanoviště, na prudkém slunci, stejně tak jako ve stínu rostlina slabě kvete. Přestávka v kvetení se také objevuje uprostřed léta při vysokých teplotách. Pravidelně odstraňujte odkvetlé květy i s kalichy, podpoříte tak kvetení a zabráníte nechtěné tvorbě semen.

Ostruhatku můžeme přezimovat při velice malé zálivce, rostlinu je také na zimu vhodné seříznout. Samozřejmostí jsou mrazuvzdorné a světlé prostory. Často však bývá přezimování neúspěšné.


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

archiv příspěvků
archiv příspěvků
bacopa a million bels
bacopa a million bels
kopřivový čaj
kopřivový čaj
fuchsie
fuchsie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup