Řeřicha setá

Milí přátelé Aubriety,

dnes jsem našla inspiraci ve  starém  českém  přísloví „na Zelený čtvrtek hrách zasívej“ a rozhodla jsem se, že na Aubrietě zasejeme řeřichu setou (Lepidium sativum).

DSC_0475

Je moc prospěšná pro naše těla. Jejím pojídáním získáme tolik potřebný vitamin C,  vitamíny skupiny B, antioxidanty, vitamin E a navíc nám vyroste kouzelná velikonoční dekorace. Nebojte, stihnete to, semínka vyklíčí do tří dnů.

DSC_0393

V zásadě budete potřebovat čtyři věci – šikovně rozpůlené skořápky vajíček, vatu, semínka řeřichy a vodu. Vše můžete doplnit ovcí (viz foto) :-)

Kousky vaty opatrně položte do umytých skořápek (je velice výhodné před setbou skořápky pořádně vymýt, kdo nevymyje, později pozná proč) a pečlivě a hustě na vatu vysejte semínka řeřichy.

 

koláž1Hustě, protože výhonky jsou velice tenké a v husté výsadbě se budou vzájemně podpírat. Pak výsadbu zalijte. Zlehka, doporučuji rosítko. Takto osázená vajíčka umístěte na světlo a na sluníčko,  pečlivě a často zalívejte. Vata opravdu nesmí vyschnout.

DSC_0483

Pozorujte, čekejte….Už druhý den spatříte drobné klíčky, třetí den i malé lístky.  Čtvrtý den můžete řeřichu sníst. Výborná je na chleba s máslem i do salátu, jen ji nevařte. Byla by hořká a uvařili byste i vitamíny.

DSC_0486

Závěrem snad bude dobré poznamenat, že není bezpodmínečně  nutné řeřichu sít do skořápek od vajíček. V době mimo Velikonoce postačí vata v misce. Vypěstujete tak navíc řeřichy podstatně víc.

DSC_0492

Krásný Zelený čtvrtek a všechny dny příští,

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup