Vinařství U Rytířů

Jak už všichni víte, o prázdninách jsem byla na jižní Moravě. Mám tam příbuzné, kamarády, přátele, je mi tam dobře. A moji přátelé  mají zase své přátele a k jednomu z nich mě vzali a já mohla vidět unikát a k tomu i koštovat – jak jinak…..

koláž1
Vinařství U Rytířů, Horní Dunajovice

Pojedeme do Horních Dunajovic, do vinařství U Rytířů. Vinařství vlastní dva sklepy, archivní a výrobní. A právě ten je unikátní. Majitelé ho sami vyhloubili ve skále, nalámanou suť vynášeli v kýblech ručně ! sklep má tři patra!! to nejspodnější je 26 metrů pod zemí. Ve sklepě najdete i malé jezírko. Naskýtá se otázka, jak se dostaly do sklepa sudy, když jsou průchody tak úzké? Venku byly rozebrány a ve sklepě na určených místech opět složeny. Dnes v nich zraje víno asi dvaceti  vinných odrůd.

Byla chvíle, že jsem se v těch chodbách ocitla sama, všichni nahoře „ochutnávali“ a tak mě napadlo, ještě kousek a už se nevymotám, nikdy,  normálně jako v dole :-)

koláž2

I archivní sklep, též vlastnoručně dopracovaný do dnešní podoby má co předvést. Při jeho dostavbě  majitel objevil nápis svědčící o tom, že se zde loučili v roce 1914  branci před odchodem do I.světové války, obdivovat můžete  starodávný lis na víno  a dokonce i pravěké kosti.

Ale  nejdůležitější je víno, to je v kraji,  ale i daleko dál vyhlášené. A tak se na své cestě jižní Moravou nezapomeňte zastavit, ochutnat výborné a mnoha cenami na mezinárodních soutěžích ověnčené víno a projít si sklep. Troufám si říci, že podobný těžko objevíte.

A ještě nezbytný odkaz na stránky vinařství www.rytirskevino.unas.cz.

Já mám zase takovou radost, když vidím, jak se někomu daří a jeho práce je mu koníčkem. :-)

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

DSC_0288
Boutique Lada
Káva u Alchymisty
DSC_0281
Lednicko-valtické čtvrtky
Prazelenina

Komentářů: 2 “Vinařství U Rytířů

 • 8.9.2015 na 9.02
  Permalink

  Dobrý den. Tento sklep jsem navštívil náhodou 4.9.2015 a mohu konstatovat, že sklep i majitel jsou rarita v této republice.
  Je to nadšenec pro krásno vinařství a má můj velký obdiv.
  Ivoš

  Odpověď
 • 9.9.2015 na 16.32
  Permalink

  Rytířské sklepy jsou ukázkou píle a pracovitosti „pánů Rytířů“. Skutečně stojí zato vinařství navštívit, protože takový sklep, vytesaný ve skále se jen tak nevidí! Byli jsme nadšení! A víno? Tož to stójí za ochutnání!
  Děkujeme a ať se Vám daří!

  Odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup