Zahradní cukrárna

Milí přátelé Aubriety,

k napsání příspěvku mě inspiroval výlet do Babiččina údolí. Kromě očekávaných turistických lákadel, jako je Staré Bělidlo či Viktorčin splav jsme v areálu zámku objevili poetickou cukrárnu.

DSC_0391

 Zahrádka cukrárny je takřka dokonalou ukázkou dnes tolik žádaného zahradního minimalismu nebo chcete-li bílé zahrady.

DSC_0390

Všimněte si, že výsadba je velice jednoduchá a přizpůsobená stinné poloze místa. Najdeme tu snad opravdu jen pět, šest rostlin – bohyšky funkie, kapradiny, břečťan, kontryhel (ten je už po odkvětu) a dominuje bílá hortenzie.

PicMonkey Collage - kopie

 Celá zahrada je snadná na údržbu a stále „uklizená“. Kontroverzní by se mohl jevit kačírek, doma bychom si asi zasadili trávník, ale do vytížené předzahrádky cukrárny se hodí.

 

ZDROJ

Všimněte si i  dřevěného nábytku. Ti z vás, kdo touží o takřka bezúdržbové zahrádce nebo milují tento bílý styl se mohou inspirovat. 

 

ZDROJ

Často se v takových zahradách objevují katalpy – stromy, které nahradí slunečník. Do našich zeměpisných šířek si pořiďte Catalpa bignonioides, ta snese naši zimu. Kvete začátkem léta a na podzim ji ozdobí dekorativní lusky. Výhodou je pomalý růst stromu.

 

ZDROJ

Hortenzie v kombinaci s bohyškou a kapradím udělají radost ve stinné zahradě.

DSC_0555

 A určitě nezapomeňte na břečťan, vnese do zahrady romantiku a nemusíte si ho všimnout (co se péče týče) po celý rok.

 

ZDROJ

Budete-li v Babiččníně údolí, zajděte si do Zahradního domku na dortík a třeba i pro inspiraci. Ráda zveřejním Vaše fotografie.

Krásné dny příští,

Vaše Aubrieta

Nobilis Tilia
Arboretum ve Sněžné
Káva u Alchymisty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup