Vyhlídka Máj

Na prvního máje je volno a tak půjdeme na výlet. A kam jinam, než na vyhlídku Máj. Jistě většina z Vás zná. Jedná se o unikátní meandr, který vytvořila řeka Vltava v místech bývalých Svatojánských proudů a my se na tu krásu díváme z obrovské výšky nad Vltavou se tyčících skal. Opravdu nádhera. Navíc to není výlet v žádném případě náročný a s pomocí mapy si ho můžete libovolně prodloužit.

vyhlídka Máj

A jak se tam dostat ?

Úplně nejjednodušší je zajet k obci Teletín (Krňany, okres Benešov). Už při příjezdu do obce jsou vidět cedulky, kudy k vyhlídce. Cesta začíná na louce ( vede po žluté turistické značce)  ze které je krásný výhled do okolí. Brzy však zajdete do smíšeného lesa a lesní cestou mírně do kopce dojdete až k vyhlídce.

ZDROJ
ZDROJ

Mám spoustu fotografií, ale jednu, tu nejdůležitější, jsem si musela vypůjčit. Ve výhledu mi vadila borovice a pud sebezáchovy mi nedovolil sestoupit až pod ní. Možná budete odvážnější.

Až se dostatečně pokoukáte, můžete se okruhem vrátit zpět doTeletína nebo pokračovat pořád po žluté třeba na Smetanovu vyhlídku nebo ke Krňanskému vodopádu. Úplně dole, přímo údolím Vltavy pak vede známá Posázavská stezka.

 

 

 

 

 

My jsme ještě vyrazili objevit další  „zapomenutý kostelík“ kostel Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdě u Netvořic.

 kostel Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdě u Netvořic.
kostel Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdě u Netvořic.

 

Byl vidět už z dálky, prostě jsem tam musela jít a stálo to za to. V kostele byla mše a tak mám konečně fotografie i  vnitřních prostor a to se mi tak často nestává.  Tak máte-li zájem, jste-li romantici, navštivte moje krátké povídání o něm.

Ještě zbývá dodat, pro koho je výlet vhodný. Myslím, že úplně pro všechny. Pro turisty, romantiky, flegmatiky, cyklisty i pěší, pro děti i pro seniory a určitě pro psy.

Vaše Aubrieta

(kliknutím na fotografii otevřete fotogalerii :-) )

Kam dál?

Aubrietiny procházky      Aubrietina zahrádka          Aubrietiny nápady       Archiv příspěvků      Fotogalerie

 

další podobné články

Kostel Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdě u Netvořic.
Kostel Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdě u Netvořic.
Na Okoř je cesta...
Na Okoř je cesta…
Fuchsie
Fuchsie
Kopřivy, hluchavky a kopřivový čaj
Kopřivy, hluchavky a kopřivový čaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup