Aubrieta má louku!

Milí přátelé Aubriety,

nezapomněla jsem na Vás, ale nestíhám. Možná jste si řekli, že jsem blog zavřela, zabalila, přestalo mě to bavit, nemám témata. Možná Vás na padlo, že jsem odcestovala někam do pralesa nebo do hor.  Tak to bohužel ne!  Ale mám před sebou krásný úkol.  Moje zahrádka, na kterou Vás občas zvu se rozrostla o obrovskou louku.

DSC_0787

 

Přesněji o bývalou louku. Když jsem byla malá, pásl se na ní chvíli dobytek, chvíli jeden kůň. Pak tam majitelé pěstovali okurky, rajčata a brambory. No a pak místo zarůstalo. Nejdříve nenápadně – sem tam kopřiva, postupně víc a víc.

 

DSC_0765 (3)

DSC_0832

V současnosti není o křoviska  planých ostružin a malin nouze. Nechybí neprostupný lesík z osik a javorů, sem tam se najde i malý doubek a břízka. Dnes jsem zakopla o polystyren a sekerku (topůrko už odnesl čas).

DSC_0800

 

A tak se snažíme s tím, co mě má stále ještě rád,  vše napravit, vyčistit, ponechat smrčky, hlohy, bezinky, kapradiny a  náprstník.

DSC_0709

DSC_0764 (2)

Objevila jsem rybíz a jabloň, patrně čtvrtkmen a švestku. Třešeň na nás mává z dálky, tu nelze přehlédnout. Z hromad větví, které naším snažením vznikají vytváříme zimní úkryt pro srnky – už si ho obhlíží.

DSC_0771 (2)

Tak se nedivte, že jsem se tak dlouho neozvala…

 

DSC_0839 (2)Dobře vím, že správný blogger musí psát a psát, jinak návštěvnost klesá a klesá. Budu se snažit ze všech sil.

Krásné dny příští, 

Vaše Aubrieta

Jaro u Aubriety
Na návštěvě u Aubriety
Procházka vesnicí

Komentářů: 2 “Aubrieta má louku!

  • 27.9.2017 na 5.59
    Permalink

    Blog je přeci o sdílení, ne o návštěvnosti :-)
    Krásné lesní fotky, dýchá z nich pohoda, pěkný den, Pavel

    Odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup