Vodní rostliny

Vodní rostliny

Včera jsem kropila zahrádku okolo jezírka a slyším samé „žbluňk“ :-) Napočítala jsem snad deset žab.

DSC_0820
žába sedí na leknínu :-)
DSC_0822
žába na lovu

 

 

 

 

 

 

 

A tak si říkám, asi je jim tu dobře. Postupně, krok za krokem jsem vytvořila malý rodinný biotop – místo šetrné k přírodě, místo, kde je dobře rostlinám i živočichům. Všichni jsou vítáni. Dříve jsme se v jezírku koupali, vodu filtrovali, chemii sypali, dno luxovali.  Vysilující. Navíc jsme se s postupujícím létem koupali v čím dál tím silnějším roztoku SAVA , na dně ležel vločkovač – nějaká látka, která na sebe chytá nečistoty. A tak jsem jedno jaro jezírko nevyčistila. Na dně jsem nechala vrstvu listí a do ní opatrně uložila vodní kosatec.

DSC_0823
kosatec žlutý

Byl to pokus. A vyšel. Kosatec vykvetl. Přibyla k němu bílá  kala po babičce a další okrově kvetoucí kala.   Zkusila jsem i babelku a tokozelku.

Vedle ve vesnici chtěli modrou skalicí odstranit z rybníka žabinec (okřehek menší, Lemna minor) i zachránila  jsem  ho trochu. Je totiž významnou potravou pro vodní ptáky a svědčí o dobré kvalitě vody. Rychle se u nás zabydlel a vyřešil moje obavy o žáby.

Ty do jezírka ochotně skočily, po jeho hladkých stěnách však nemohli ven. Dávala jsem na hladinu všelijaká prkénka, ale oč je žabinec lepší. Nožky žabek se o něj snadno opřou , žáby se pohodlně nadechnou a snadno chytnou komára.

 

 


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup