Anglie posedmé – Stonehenge

Každý odjíždí zklamán? Nejstarší prehistorická památka?  Kdo to sem dal?

Nemohli jsme nevidět nejslavnější kruh gigantických kamenů – Stonehenge.

Plni obav ze zklamání, mířili jsme na náš poslední výlet po anglickém venkově. Uvítalo nás, jak jinak, obří parkoviště a výborná organizace, milí a usměvaví hlídači parkovišť i řidiči autobusů a vláčků. Divíte se? Přímo ke Stonehenge Vás dnes odvezou. Můžete sice jít pěšky, ale většina turistů se raději veze.

DSC_0447

Obří budova skrývající prodejny dárkových předmětů, toalety a občerstvení jakoby se snažila zakrýt jakýkoliv výhled na „kameny“ než zaplatíte vstupné. Megalostánkem konzumu musíte projít.

DSC_0445

Následuje dlouhá polní cesta mírně do vršku a…..pak to přijde….vidíte JE.

DSC_0456

Pocit se těžko vyjadřuje slovy. Mě pohled ohromil, místo má zvláštní, mystickou, neopakovatelnou atmosféru. Dříve bylo možno mezi kameny procházet,  dnes už to bohužel možné není, ale  do jejich přímé blízkosti  se dostanete. Okolo kamenů je, jak jinak,  dokonalý trávník, na dotek jsou ale daleko.

koláž1

Je to zvláštní pocit. Vidíte pole, louky, skoro jako u nás doma, pak se prudce otočíte, a ONY stojí za Vámi. Na to nezapomenete. Splnila jsem si svůj sen a zklamání se nekoná.

DSC_0489

Stonehenge zakončilo naši pouť po anglickém venkově. Více  o této megalitické památce ZDE.  Ale v Anglii s Aubrietou ještě o Vánocích zůstaneme. Navštívíme Warner Brothers, tak s sebou vezměte děti.

Krásné svátky, Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Bridge of Sights
Anglie poprvé – Cambridge
Anglie potřetí – Warwick
Anglie počtvrté – Stratford upon Avon
Anglie popáté – Cotswolds 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup