Anglie popáté – Cotswolds

Cotswolds – to je ten nejvíc pravý anglický venkov. Už vím ,kam chodí zahraniční zahrádkářské časopisy pro fotky – do Cotswolds. Nepopsatelná je krása těch míst, myslím, že fotografie ji nevyjádří ani zdaleka. Všichni nás varovali před davy turistů. Nebylo to tak strašné (Japonci jsou všude).

DSC_0390
to kolo stálo jen tak u cesty v lukách…..

Náš výlet jsme začali ve vesničce Broadway, hlavní ulice je  široká a jako z pohádky. Tolik květin a upravených domů na jednom místě. Asi se nenajde jediný obyvatel, který by nebyl úspěšným a znalým pěstitelem, k tomu citlivým restaurátorem a staromilcem.

DSC_0365

Jinak si nedovedu vysvětlit dokonalé záhony a upravené domy, jeden vedle druhého.  Všichni majitelé mají zřejmě i dobrý vkus, protože nikdo nepokazil stavení nevhodně zvoleným stavebním prvkem. A to nemluvím pouze o této vesnici, mají to tak prostě všude.

koláž1

Z Broadway jsme jeli do Bourton on the  Water, které leži na řece Windrush. Říčka je v městečku přemostěna nízkými můstky bez zábradlí a voda je velice mělká. Ve srovnání s poklidnou Broadway jsme byli trochu zklamáni, lidí bylo opravdu dost.

DSC_0385

Závěrem byla takřka povinnost vyfotit nejfotografovanější uličku Anglie – Arlington row v Bibury. Lilo jako z konve.

DSC_0393

Cotswolds jsou nezapomenutelné. Vyplatilo by se, jet na dovolenou pouze sem. Můžete podnikat výlety mezi vesničkami, tolik jsme toho nestihli, tolik neviděli.

koláž2

Z historie víme, že na území dnešních Cotswolds byly ve středověku pastviny, lidé pěstovali ovce a prosperovali z prodeje vlny. Cotswolds najdete západně od Oxfordu, v kraji vápencových kopců.

Nové fotografie jsou opět v komentované fotogalerii ZDE. Příští víkend se budeme společně virtuálně koupat v Bath.

Krásné dny příští, Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Anglie počtvrté – Stratfort upon Avon
Anglie potřetí – Warwick
kostel svatého Andrewa a svaté Marie
Anglie podruhé – Grantchester
Bridge of Sights
Anglie poprvé – Cambridge

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup