Aubrieta ve světě Harryho Pottera

Milí přátelé Aubriety,

dnes Vás mimořádně vezmu do pohádky. Půjdeme do světa Harryho Pottera. Já jsem do něj tenkrát v Anglii vstoupila úplně náhodou, z prostého důvodu, abych nezůstala v cizím městě celý den sama – šli úplně všichni. Vcházela jsem plna obav, bez nadšení,(tušila jsem, že žádné kytky tam  nebudou), vyšla jsem okouzlena.

Ráda tak potěším i Vás. A aby komentář nebyl zcela nezasvěcený (neviděla jsme jediný díl ságy), předávám slovo jedné z největších českých obdivovatelek a znalkyň Harryho Pottera, aby Vás jeho  světem provedla.

Hezkou zábavu :-) Vaše Aubrieta

Takže, milí návštěvníci Aubriety, jmenuji se Evženie a společně navštívíme studia Warner Bros. v Londýně, kde se natáčel HARRY POTTER. Raději se na to psychicky připravte,  cesta bude plná Potterovských pošuků. :-)

 

 

DSC_0845

 

Přijeli jsme autobusem, který už sám byl filmově pomalovaný,  hezky nám to  začalo. Na celou prohlídku jsme měli 3 hodiny, ale já bych tam vydržela třeba celý den. Opravdu, celé to bylo  kouzelné,všichni návštěvníci   byli stejně nadšení  blázni, celou cestu Vás doprovázela hudba ze všech dílů a Vám se prostě nechtělo zpátky do reálného světa.

DSC_0850

 

Takhle to vypadalo na začátku, na všech zdech byly portréty filmových postav. Jo a ještě Starbucks tam byl. Po vpuštění nás usadili do velkého sálu, kde nám pustili uvítací, asi 5minutový filmík a pak, pomocí velkých zlatých dveří, nás vpustili dovnitř.

 

 

DSC_0866

 

První místnost byla Velká síň plná skutečných kostýmů.

 

 

koláž1

 

Hned za tím byla jedna obří místnost, kde jste mohli cestovat mezi všemi rekvizitami z filmů, místnostmi, kostýmy, nádobím……

koláž2

 

Dále jste vyšli ven, kde byla Zobí ulice, či Godrikův důl nebo skutečný Záchranný autobus. Také jste se mohli občerstvit nějakým tím hotdogem (což nebylo moc filmové), nebo máslovým ležákem (který jsem si samozřejmě musela koupit, ale bohužel mi zas tak nechutnal). A za  tím vším byla místnost plná filmových návrhů, masek nebo figurín.

Zakončilo se velkým finále v podobě modelu Bradavic do posledního detailu (plakala i Aubrieta :-) ).

Celé to byl neskutečný zážitek, ikdyž samozřejmě, co si budeme řikat, všechno bylo neskutečně drahé a udělané na peníze. Ale já nelituju a mým dalším snem je snad už  jen se podívat  do Bradavic v lidské podobě na Floridě.

Já Vám děkuji za pozornost, Aubrieta pro Vás ještě připravila velkou fotogalerii ZDE, kterou jsem na její požádání okomentovala a snad někdy na shledanou v jiném filmovém světě nebo na Aubrietě.

Vaše Evženie

DSC_0952

 

 


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

na loukách mezi jedntlivými vesnicemi jsme potkali kolo
Anglické víkendy
zámek Lednice
Lednicko – valtické čtvrtky
DSC_0732
Českým Švýcarskem
v blízkosti KAMENŮ
Komentované fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup