Bylinkový repelent

Milí přátelé Aubriety,

věřím, že Vás také otravuje hmyz. Pravda je, že nenápadná klíšťata v posledních dnech vystřídaly agresivní vosy. Na vosy nic nemám. Zkoušeli jsme doma různá lapadla a pasti, ale výsledkem byla spíše vosí krmítka a tak jsme tuto aktivitu opustili a jen tiše, apaticky trpíme. Někdy voláme našeho kamaráda  KLIK :-).

Já ale věřím, že se s doufejme vlhkým podzimem vrátí nadvláda klíšťat a bude potřeba se chránit. Nesnáším repelenty. Postříkaná chemií sice odpuzuji klíšťata, avšak můj organismus musí intenzivně odbourávat škodliviny, které procházejí mojí citlivou pokožkou do mého ještě citlivějšího krevního oběhu.  A to mi vadí.

Proto přicházím s jednoduchým BIO repelentem vyrobeným jen z rostlin a jejich výtažků. Je tedy pro člověka zcela neškodný, klíště i jiný hmyz však spolehlivě odpudí.

ZDROJ

Nasbíráme hrst či dvě rozmarýny a hrst či dvě levandule (květ nebo list). U levandule opatrně, neostříhejte si ji v zápalu výroby repelentu do starého dřeva. Už by Vám neobrazila a za rok by nebylo z čeho další repelent vyrábět ani z čeho se radovat.

DSC_0080
takhle obrovská rozmarýna vyrostla v horském klášteře na Mallorce

 

Uvařte si z těchto rostlin čaj a nechte dlouho louhovat, klidně i celý den. Pak přidejte asi 1 dcl vinného octa.

ZDROJ

Nalijte do rozprašovače a stříkejte. Postříkejte  sebe, manžela , děti, psa i kočku, souseda…. a vyražte do lesa. Určitě po Vás klíště ani nevzdechne.

Krásné léto, i když je to mnohdy boj :-)

Vaše Aubrieta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup