Mallorca II. – s Aubrietou v jeskyni

Milí přátelé Aubriety,

dnes budete svědky rozkošného komerčního kýče. Půjdeme do veleznámých mallorských krápníkových jeskyní, do největšího jeskynního systému na Baleárských ostrovech, do jeskyní Coves del Drac.

DSC_0047

Bylo vedro skoro jako u nás doma a moře k ochlazení nestačilo. Tu vyskočil v našich myslích nápad jít na bezmála dvouhodinovou prohlídku jeskyní. V díře pod zemí horko určitě nebude. V průvodci byly jeskyně lákavě nazývány podzemními katedrálami. Prohlídku měl prodloužit koncert na lodičkách, neb je v těch prostorách výborná akustika.

DSC_0045

Vyrazili jsme k Porto Cristo, uvítalo nás parkoviště a spousta lidí, která měla podobný nápad jako my. Dík pohodové organizaci, s náporem turistů se zjevně počítá, jsme na prohlídku čekali  čtvrt hodiny a z výšky přitom pozorovali plachetnice.

DSC_0031

DSC_0036
Aubrieta kromě plachetnice ještě obdivovala ibišek

V jeskyních bylo příjemně chladno,  mohli jsme se proto dobře soustředit na krásu krápníků a  v paměti lovit názvy  jako stalagnit, stalagmit, stalagnát….

Místo je opředeno pověstmi, v překladu název znamená Dračí jeskyně. Jeskyně sloužily jako úkryt při nájezdech pirátů…..

DSC_0039

V závěru jsme tajili dech při pohledu na patrně největší podzemní jezero na světě.

DSC_0055

 

A pak to přišlo….Podívaná pro turisty! Celý jejich dav  se postupně posadil na připravené lavice. I přes počáteční stres se ukázalo, že lavic je dost pro všechny a uvidí i Tonička z poslední řady.

Vše potemnělo, rozhostilo se ticho.Na třech osvětlených lodičkách se po jezeře blížili čtyři hudebníci.  Všichni seděli v jedné lodičce, zbylé dvě byly prázdné a tak jsme jejich smysl úplně nepochopili.

A začali hrát. Hráli dnes patrně poněkolikáté, odborníci v našich řadách si dovolili tichou poznámku o rozladěnosti nástrojů a nedostatečném prožitku skladby.

Představení nebylo dlouhé, patrně se počítalo s laickou veřejností. Během poslední skladby hudebníci zapluli do jedné z jeskyněk.

DSC_0049

 

Nabídka průvodce, že  kdo chce, může se zdarma na lodičce také svézt, měla za následek totální tlačenici. Chtěli totiž všichni a tak jsme po zralé úvaze usoudili, že si zážitek necháme ujít a vydali se po břehu jezera ven z jeskyně.

Jeskyně opravdu stojí za návštěvu, jejich velikost Vás uchvátí a představení přežijete, protože jste odolní.

Krásné léto, příště půjdeme do kláštera :-)

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

DSC_0016
Malorca I.- s Aubrietou v přístavu
Holašovice
V Americe
Aubrieta ve světě Harryho Pottera

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup