Truhlík do polostínu

Milí přátelé Aubriety,

nedávno jsem pro Vás měla pár nápadů, co do truhlíku ve stínu. KLIK

Dnes si budeme povídat o polostínu. O místech, kam slunce svítí dopoledne, odpoledne, navečer, ale nikdy v poledne. O místech, která slunce nespálí a zároveň by tam nerostl mech ani kapradí.

Právě taková místa milují begonie, fuchsie a také já :-).

ZDROJ

DSC_0065

 

Na polostinných místech se  dobře pěstuje.  Když jeden večer zapomenete na zálivku, nic se neděje. Květy pomaleji odkvétají, sluncem se tak rychle neunaví. Zároveň kytičkám nechybí ochota kvést, tak jako je tomu ve stínu. Panašované listy rostlin (pokud takové listy mají) se krásně vybarvují. Rovněž  pokojové ibišky se tu krásně letní.  Slunce jim nespálí listy.

DSC_0333

 

Na těchto místech můžete kombinovat různé druhy begonií v jednom truhlíku. Vždyť všechny mají stejné nároky na zálivku (opatrně s ní), světlo i hnojení.

DSC_0309

ZDROJ

Výborně bude vypadat  molice s voskovkami či jinými begoniemi, smilem – miluji jeho šedivé „chlupaté“ lístky a třeba pokojovým netíkem. Ten nezapomeňte  před prvním mrazíkem odklidit zase do obýváku.

ZDROJ

Myslím, že právě umění kombinace pokojových rostlin, kvetoucích a nekvetoucích letniček a trvalek  je jedním z tajemství těch nádherných, katalogových, chcete-li anglických truhlíků.

Krásné dny příští, ( určitě už bude teplo)

Vaše Aubrieta

Fuchsie
Begonie
Truhlík do sítnu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup