Vánoční čemeřice

Milí přátelé Aubriety,

půvabnou kytičku pro nadcházející sváteční dny pro Vás mám.

dsc_0149

 

Helleborus niger se jmenuje. Česky jí říkáme čemeřice. Má mnoho odrůd a barev a právě ta vánoční, černá, může ozdobit Váš štědrovečerní  stůl nebo zimní zahradu či venkovní terasu právě teď.

dsc_0146

 

 

Čemeřice černá kvete bíle se žlutými tyčinkami,  její sněhobílé květy evokují sníh a Vánoce. Krásná je naaranžovaná v kovových stojanech. Vintage truhlíky jí také sluší.

dsc_0145

 

Doma v bytě jí moc dobře nebude. Nechte čemeřici zazářit  jen na vánočním stole a pak rychle ven do zimy. Na mrazu své květy možná na chvíli svěsí, ale s mírným oteplením se opět rozvine do krásy. Konečně mnoho, přemnoho jsem o ní napsala už dávno ZDE.

picmonkey-collage

 

Když Vás čemeřice okouzlí svoji krásou, mějte na paměti, že je to trvalka a opravdu si nezaslouží skončit po Vánocích v koši. Ponechte ji s mírnou zálivkou v chladu a z jara ji vysaďte to zahrádky. Přinese Vám spoustu radosti po mnoho příštích let.

ZDROJ

 

Fotografie jsem pořídila na výletě v Německu. Zdá se, že si tam Vánoce bez čemeřice, jinak také nazývané Kristova růže nedokáží představit. A není se co divit, svým zimním půvabem si to čemeřice  jistě zaslouží.

ZDROJ

Krásné dny příští, adventní :-)

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Mrazivé lucerničky
Šišky na Vánoce
Čemeřice hybridy

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup