Mrazivé lucerničky

Milí přátelé Aubriety,

taky je mi zima. Taky se bojím autem po zledovatělé silnici. Taky se mi zdá mé funkční prádlo nefunkční. Ale nedá se s tím nic dělat, musíme přežít a  z mrazivých dnů vytěžit co se dá.

Zvláště silné mrazy a arktické noci jsou velmi vhodné pro výrobu zmrzlých světýlek. Je to radost, kterou si  jeden večer připravíte a ten následující rozsvítíte.

ZDROJ

Začneme velice jednoduše. Budeme potřebovat jednu větší nádobu a pak jednu menší, kterou do té větší postavíme. Při procházce lesem nasbíráme jehličí, větvičky, šípky, trnky, ale i drobné kvítky ze zahrádky můžeme použít. Třeba Vám kvete kalina nebo jasmín nahokvětý

A teď pozor :-) Větší nádobu naplníme vodou, druhou do ní položíme – měla by plavat, neměla by ve velké nádobě stát  – svícen by pak neměl dno :-) logicky :-) . Do vody ponoříme drobné nasbírané dárky z přírody. A vše dáme přes noc zmrznout. Čím víc mrzne, tím lépe. Ráno opatrně vyjmeme malou nádobu a večer do vzniklého otvoru vložíme  čajovou svíčku.

ZDROJ

Dnešnímu světu vládne minimalismus a jednoduchost. Když nedáte do vody nic, budete mít svícen pro vyznavače tohoto stylu.

ZDROJ

Velice zábavné je naplnit vodou balonek. Aby udržel tvar, zavěste ho do zahrady třeba na větev. Ráno, až voda v balonku zmrzne, balonek roztrhněte a vydlabejte otvor pro svíčku. Na spodní fotografii je led „umělecky“ useknutý. Výhodné je, když balonek nenecháme promrznout úplně. Lépe se nám bude otvor pro svíčku dlabat.

ZDROJ

Našla jsem i fotku, kdy ledový  balonek na svíčce stojí. Ovšem nechápu, jak může svíčka bez přítomnosti kyslíku hořet? A i kdyby…  teplý plamen bude led rozpouštět a vzniklá voda pak bude svíčku zhášet?  V tomto případě doporučuji žárovku :-)

ZDROJ

Kdo přemýšlí, jistě tuší, že zmrzlá světýlka mají jen omezenou trvanlivost. Led prostě nemá teplo rád. Chcete-li mít dekoraci trvanlivější, vyrobte si zmrzlé ozdůbky k postavení nebo zavěšení do zahrady. Budete se z nich radovat ve dne, nebudou   svítit, ale za to vydrží až do oblevy. A ta přijde a s ní i jaro, přátelé!

ZDROJ

Krásné dny příští a radujte se z každého dne :-)

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Zázvorový čaj
Kalina vonná
Jasmín nahokvětý

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup