Vánoční koš

Milí přátelé,

nechala jsem se inspirovat přírodou. Ta vytváří ty nejkrásnější dekorace. Vyrobíme si naprosto jednoduchou, navíc levnou – takřka zadarmo, vánoční ozdobu na terasu nebo balkon.

ZDROJ

Začneme tím, že se vydáme na procházku do  lesa a tam budeme sbírat všechno, co se nám bude líbit. Nemusím připomínat, že se budeme chovat s láskou k přírodě – to je předpokládám všem čtenářům Aubriety vlastní.

DSC_0099

Přinesla jsem si domů popadanou kůru, borovicové větvičky i se šiškami, trochu mechu, co vyryla divoká prasata…Můžete sebrat šípky (já už našla jen přešlé mrazem), choroše třeba, ale i větvičky smrků a borovic, no prostě vše, co vás zaujme a co se bude hodit do vaší představy.

ZDROJ                                                                                         kyblík s bílou vánoční hvězdou ve spojení s břízou vypadá úžasně,  květ by měl být vždy  živý, umělá květina v dekoraci nebude vypadat dobře

 

Až se promrzlí vrátíte, dejte si čaj a pak bude třeba se vydat do sklepa a najít tam vhodnou nádobu, do které dekoraci umístíme. Ideální je dřevěný truhlík, proutěný koš, kovový kbelík i rustikálně vypadající kovová konev.

koláž2

Já našla košík. Vyložila jsem ho novinami, aby nebyl tak hluboký a začala jsem do něj skládat vše, co jsem v lese sebrala.

DSC_0107

Táák,  hotovo? A teď dekoraci opatrně doladíme, aby měla vánočního ducha. Je třeba cit, kýč stvoříme velice snadno. Méně je více. Mám červené rolničky, jinak nic moc, ale myslím, že v košíčku  vypadají super.

DSC_0114

Máte radost ? To je dobře. Večer ještě můžete přidat svíčku ve skleněném kalíšku, nebo na dekoraci navěsit řetěz ze svíček.

koláž1

Tento  tip dekorací milují ve Skandinávii. Jsou plné přírody.

ZDROJ

Užívejte advent, další bude až za rok. A nezapomeňte hlasovat v soutěži o nejkrásnější adventní věnec ZDE.

A pošlete do soutěže i ten Váš věneček, Aubrieta bude mít radost :-)

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Podzimní věnečky
Zázvorový čaj
Soutěž o nejkrásnější adventní věnec 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup