Velikonoce za plotem

Milí přátelé Aubriety,

dnes se se mnou podíváte za plot k našim sousedům,  do Rakouska. Já tam byla nedávno a všude bylo vidět, jak se blíží jaro a s ním Velikonoce. Rakušané jsou jak známo mistři ve výzdobě předzahrádek, plotů, dveří… Navíc vše dokreslují krásná panoramata Alp.

DSC_0891

Na údržbu nenáročné jsou tamní  dřevěné ploty. Dřevo je opracované, avšak nenalakované. Tady ho ještě zdobí vřesovec.

DSC_0896

Fotila jsem i zpoza plotu :-). Třeba pracujícího zajíce.

DSC_0898

V místním květinářství jsem objevila obarvené a v čemsi obalené cibule  hyacintů. Hyacint Vám vykvete  i bez vody, ani zeminu nepotřebuje. Proto je možné cibulku obalit třeba do barevných perliček. Jen používejte ekologické, vodou ředitelné barvy, ať rostlinku nezahubíte hned v zárodku.

DSC_0882

Ve stejném květinářství potěšily  už zasázené pomlázky. I vy si můžete tu Vaši po koledě zasadit. Snadno Vám zakoření a budete mít na zahrádce památku na mnoho let.

DSC_0880

Tady paní domu přidala k obyčejné jarní výsadbě z modřenců a macešek pár vajíček a trochu sena. Velikonoční uvítání je hotové.

ZDROJ

Ještě jeden nápad do bytu pro Vás mám. Do sklenice, třeba zavařovací, pečlivě stočte slámu, větvičky nebo v nouzi i lýko. Opatrně přidejte mírně narašený hyacint, pár prvních kvítků sasanek, skořápku od vajíčka slepičího….nebo vajíčka křepelčí … a ozdoba je hotová. V jednoduchosti je krása :-)

ZDROJ

A na závěr přidávám  fotku z rakouské zahrádky vysoko v  tamních  horách. Takhle se tam na zimu postarali o pruty malin.

DSC_0885

Krásné Velikonoce,

Vaše Aubrieta

Rakouské ozdůbky, blbůstky, cetky a se..petky
Česká a moravská vejce
Vajíčkové povídání

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup