Vůně levandulová

Milí přátelé Aubriety,

máme čas levandulový. Pojďme si ho užít, je jen jednou do roka.

DSC_0177

 Kdo má hodně štěstí, odjede do Provence, kdo má štěstí ještě víc, má levanduli na své zahrádce a kdo si chce udělat radost, tak si svazek levandule, nebo rovnou dva, koupí na trhu.

facebook

Pominu-li, že se na levanduli můžeme dívat, je krásná a můžeme k ní čichat, protože voní jedinečně, můžeme si drobné  levandulové kvítky nasušit a přidat do směsi čaje na zimu.  Levandule v čaji bude působit proti nespavosti, stresu a depresi. Sušená v pytlíčku nám odpudí moly.

DSC_0181

 

Pro romantiky nezapomenutelné budou levandulové lucerničky. Vyrobíme je tak snadno! Vezmete si sklenku, která se vám líbí, okolo ní ovážete pevně provázek, utáhnete mašličkou. A pak jednotlivé stonky s kvítky zasunete za provázek. Večer lucerničku rozsvítíte.

ZDROJ

A kdo se rád koupe, vyrobí si levandulovou koupelovou sůl. Do hrubozrnné mořské soli nasypejte levandulové kvítí, sklenici uzavřete a nechte proležet do podzimu. Za dlouhých zimních večerů potěší.

ZDROJ

Krásné levandulové dny příští,

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Rozmarýnový olej
Sirup z máty a meduňky
Sušení bylinek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup