Výstava Exotika 2013 v Lysé nad Labem

Ve dech 24.10 – 28.10 se na výstavišti v Lysé nad Labem konal již šestý ročník výstavy EXOTIKA .

lysá6lysá5

 

Díky nově vystavené hale se mohla expozice rozšířit. Letos byla celá jedna hala věnována akvaristice a
akvaristickým potřebám. Poměrně levně šlo pořídit rybky, rostliny i dekorace a ještě získat radu odborníka.

lysá1

 

Za zmínku stojí expozice věnovaná přírodnímu parku Čabárna, který leží nedaleko Kladna. Většinu lokality tvoří mokřad a soustava rybníků. Majitel se zde na ploše 3,5 ha snaží o navrácení původní fauny a flory do přirozeného prostředí. Parkem vede naučná stezka a je zde i botanická zahrada s expozicí chráněných druhů živočichů a rostlin. Na místě je prý možno zakoupit  mnoho druhů leknínů a vodních rostlin, chovají a prodávají KOI kapry i karasy. Více informací jistě naleznete na www.cabarna.cz. Jedná se o bezesporu zajímavý ekologický projekt a Aubrieta se na Čabárnu brzy vypraví.

lysá7lysá8

 

Ale vraťme se na výstavu. V horním podlaží výstavní haly byly pro změnu andulky a papoušci, v suterénu hadi a mladý tigřík.
lysá9
Celá výstava je prospěšná hlavně propagací českých výrobků, ať již produktů z rakytníku, ovocných moštů, tak prodejem rostlin z českých zahradnictví. Ke koupi jsou prostokořenné ovocné stromky, růže, hlízy lilií, astry nebo listopadky.  Na výstavišti pořídíte i české povlečení na postele nebo vařečku.
Tak se do Lysé určitě vypravte.
Vaše Aubrieta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup