A uvidíte i iglů……

Milí přátelé, jistě už z mých článků víte, jak ráda mám celou naši zem a lidi  a přírodu tady u nás. To mi ovšem nebrání v občasných výletech k sousedům. O jedné takové cestě Vám dnes povyprávím. Pojedeme do Kitzbühelu, do rakouských Alp, trochu se mrknem i do sousední vesnice, do  Westendorfu.  A jak jsem předeslala, uvidíte i iglů :-).

Kitzbühel
vyfotila jsem Kitzbühel tak, jak ho známe z reklamních fotek

Další fotografie Kitzbühelu ve fotogalerii už nejsou tak komerční. Můžete v ní vidět dva Kitzbühelské kostely (kostel sv.Kateřiny a evangelický kostel), jak jinak než zcela zrekonstruvané s dokonale upraveným okolím. Kitzbühelem protéká říčka Kitzbüheler Ache a dodává městečku pod horami nezaměnitelnou atmosféru. Je pravda, že vše zavání luxusem, po lyžování se můžete po městě svézt třeba v kočáře nebo vyrazit na nákup do některého z luxusních a značkových krámů. A pro nás, co máme rádi kytičky, je to taky ráj. Ta květinářství……… :-) ! Jedno jsem pro Vás taky vyfotila. 

A těch ozdůbek, kraslic, slepiček, zapichovátek, různých květináčů………. možná pro některé z Vás až kýč. Budu jim věnovat jeden velikonoční příspěvek, abyste se taky pokochali.

A teď to iglů. Lanovkami v Tyrolsku přejíždíte z kopce na kopec, kdo tam jezdí, jistě zná. Po chvíli se ocitnete 30km od místa, kde jste nechali auto, ani nevíte jak. Na jednom z takových kopců, nebo lépe řečeno v sedle jednoho z nich, byla vesnička iglů. Měla, jak jinak, než komerční účel. Mohli jste si tam dát pití, přespat nebo tam mít svatbu. Já viděla opravdové iglů poprvé v životě a udělalo mi to radost.

Ve fotogalerii naleznete i interiér, osvětlení i dřevěný vchod do iglů.

Závěrem bych Vás ráda zavedla do vesnice vzdálené od Kitzbühelu asi 20km, do Westendorfu. Romantická vesnička, čistá, s opět krásně upraveným kostelem a milými lidmi. My bydleli na biofarmě v horách, prostě nádhera.

horská usedlost, Westendorf
stará část horské usedlosti, my bydleli v té novější

 

Kliknutím na foto otevřete fotogalerii

 

 

Tak to je celá první část mého vyprávění o výletu za hranice všedních dní. Příští, druhý a zároveň  poslední díl bude plný ozdůbek a všemožných blbůstek, co potěší . Pokud máte zájem dozvědět se něco více z historie Kitzbühelu, našla jsem docela zajímavé stránky v češtině.

Děkuji za vaši přízeň, Vaše Aubrieta

 

 

 

 

 

 

 

 

Kam dál ? 

Devětsil bílý
Devětsil bílý
Aubrieta – tařička zahradní
Aubrieta – tařička zahradní
Narcis
Narcis
Aubrietiny procházky
Aubrietiny procházky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup