Big Ben

V sobotu ráno jsme se probudili odhodláni lépe se poprat s davem turistů  – už víme, do čeho jdeme. Konečně chceme vidět Big Ben –  například.

DSC_0599

Vybaveni mapou nejdříve vystupujeme  z metra ve stanici Baker Street blízko Muzea Sherlocka Holmese (The Sherlock Holmes Museum ) v ulici  Baker Street. Někteří účastníci zájezdu se před muzeem museli vyfotit děj se co děj.  A nebyli sami. V poslední době muzeum znovu proslavil seriál Sherlock Holmes..

DSC_0549

Nedaleko Sherlocka najdete také veleznámé muzeum voskových figurin Madame Tussaud`s. Obří zelenou kopuli nemůžete přehlédnout, navíc Vás upoutá fronta čekajících snad v šestistupu. Pokud toužíte  muzeum navštívit, přivstaňte si, ať jste ve frontě první, jinak je to bez šance.

DSC_0555

 

Konečně se vydáváme k Westminster Palace (Houses of Parliament) . Trochu pěšky, kousek metrem, stále jsem zmatená.

DSC_0626

Vystupujeme před jednou z nejkrásnějších staveb Londýna, před Westminster Palace, anglickým to parlamentem. Zdobí ho špičaté věžičky i kamenné postavy.

DSC_0624

Jeho součástí je i věž Big Ben, jedna z londýnských dominant. Nesprávně se označuje Big Ben celá věž, přitom se tak jmenuje pouze zvon v hodinách (po tvůrci Benjaminu Hallovi).

DSC_0620
jak těžké je fotografovat věže, prostě to rovně nedám :-)

Stavba je hned u Temže. Temže je jiná, než naše řeky, moře má nedaleko  a tak je ovlivňována přílivem a odlivem.  Londýn býval významným přístavem, po Temži sem připluli třeba Římané. Věděli jste, že Temže  pramení v Cotswolds?  Naše Vltava je, zdá se mi, více umírněná a taky barvu má jinou. Temže byla (v době našeho pobytu) hnědá.

DSC_0613

 

U řeky jsme pojedli typický anglický sendvič a byli se podívat na Westminster Abbey (oficiální název je The Collegiate Church of St.Peter in Westminster). Katedrála je místem královských korunovací, svateb a pohřbů.

DSC_0633

DSC_0634

Jeden člen výpravy se v Londýně docela orientoval a protáhl nás třeba tunelem. Věřili byste, že je nedaleko katedrály?

DSC_0631

Zde mé dnešní putování končí, příště se podíváme do nádherného tudorovského obchodního domu Liberty. Je plný porcelánu, látek, nábytku a navíc je to krásná stavba, tak se těšte.

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Londýn v pátek večer
Anglické víkendy
Zapomenuté kostelíky
DSC_0732
Českým Švýcarskem

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup