Londýn v pátek večer

Nejdůležitější je první dojem. Platí to i pro příjezd do Londýna. Pravděpodobně jsme nezvolili ten správný čas a proto byl první dojem jednoznačně šokující.

Přijeli jsme z krásné přírody a pohody anglického venkova v pátek večer do jedné z největších metropolí světa. Všichni byli venku, úplně všichni. Byl srpen, relativně teplo, nepršelo a venkovní předzahrádky na stojáka snad všech hospod co Londýn má, byly obleženy hrozny lidí. Začíná víkend, ach jo. Pro první dojem chyba, velká chyba.

koláž1

V ulicích vidíte všechny národy světa, všechny barvy pleti. Jedeme metrem. V totálním podzemním bludišti se úporně snažím se neztratit. Chodby jsou úzké a tmavé. Jdu pomalu nebo se mi to jen zdá? Vystupujeme, lépe řečeno jsme vytlačeni  z metra   u hotelu Ritz, tedy nedaleko Picadilly Circus, známého to londýnského kulatého náměstí. Jeho tvar se poněkud ztrácí pod náporem dopravní špičky.

Jízdu vlevo nevnímám. Bliká na mne obří reklama, míhají se černá taxi, červené autobusy jsou obrovské, odpadky v běhu házím do černého odpadkového koše a dívám se na černý semafor, který to všechno řídí. Fotografuji se s červenou telefonní budkou.  ještě mohu hodit pohled z dovolené do červené poštovní schránky, ale to nestíhám. Chci zpět do Cotswolds. Marně.

koláž2

 

Vlečou mne na Trafalgar Square. Náměstí upomíná na  vítěznou bitvu napoleonských válek.  Dívám se jako ve snu na Nelsonův sloup, po pravdě mě ale více fascinuje dominantní modrý kohout. Jedná se pravděpodobně o projekt tzv. čtvrtého podstavce. Jednoduše došel státník a tak je na čtvrtém trafalgarském podstavci  umísťováno dílko současného umělce. (na třech zbylých podstavcích jsou Jiří IV.,Jindřich Havelock, sir Charles James Napier).

DSC_0535

V dálce na nás mává Big Ben. Tam už dnes nedojdeme.

 

DSC_0515

 Rozloučím se s Vámi obloukem Admirality. Byl plný aut. Jdeme se najíst. Končíme ve velice hlučné pizzerii. Zařízení je vkusné, ceny ne. Příště bude Big Ben. Snažila jsem se ho fotit rovně, marně :-).

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
Anglie popáté – Cotswolds
Anglie posedmé – Stonehenge
Aubrieta ve světě Harryho Pottera
Lednicko – valtické čtvrtky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup