Čas na papriky

Milí přátelé Aubriety,

je opravdu za pět minut dvanáct, možná už odbíjí. Kdo chce mít v létě papriky, musí je zasít :-) TEĎ HNED:-)! Na rajčata zbývá ještě chvilka času…

ZDROJ

Papriky můžete pěstovat, i když nežijete na jižní Moravě. Porostou Vám dobře  na osluněné západní terase na severu Čech – vím o čem mluvím. Navíc mi přijde, že jsou méně náročné na zálivku, než tolik oblíbená rajčata.

ZDROJ

Ten, co mě má rád, miluje pálivé papričky – feferonky všeho druhu, dlouhé i kulaté. V počátcích našeho vztahu jsem se takového pěstování obávala, zvláště o zálivku jsem dbala až moc. Pokoušela jsem se pěstovat chilli papričky v samozavlažovacích truhlících a úspěch se nedostavoval. Až při pěstování v obyčejném hliněném květináči – já je prostě miluju – jsme měli první sklizeň a bohatou!

LDSC_0729Letos jsem si koupila směs pálivých papriček, některé by měly být opravdu HOT, některé jemnější.

Papriky seji opatrně na povrch substrátu – používám ten pro výsev.  Zalévám výhradně rosením. Prudký proud vody  semínkům neprospívá. Ihned po zálivce květináč uzavřu mikrotenovým sáčkem a nechám „zapařit“ jako ve skleníku.

ZDROJ

Denně sáček odklopím, nechám lehce oschnout a pak zase porosím a uzavřu. Asi do týdne začnou semínka klíčit.  Semenáčky přepichujeme, když se objeví první pravé lístky. Ale na to je ještě čas.

zdroj

Do volné půdy papriky nevysévám, po celou vegetační sezonu je pěstuji v již zmíněném hliněném květináči na slunci a na teple a pravidelně zalévám a později sklízím a navlékám na nitku, abych to pálivé štěstí usušila :-)

Krásné dny příští,

Vaše Aubrieta

Jak jsme dělali kompost
Řeřicha setá
Prvosenka bezlodyžná

 

Jeden komentář “Čas na papriky

  • 4.3.2016 na 12.17
    Permalink

    Moc hezký článek. Letos se do paprik pouštím poprvé, tak snad se mi zadaří, tak jako Vám.

    Odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup