Fuchsie, tentokrát ty moje

Z Vašich ohlasů vím, že máte rádi fuchsie. Taky kdo by neměl. Jsou neuvěřitelně druhově rozmanité a snadno  přezimují. Na Aubrietě jsem se věnovala jejich  rozmnožování i návodem na pěstování. Dnes bych ráda  rozšířila  fotogalerii fuchsií. V březnu do ní přispěla neuvěřitelnou měrou Bohunka Hladíková. Dnes bych Vám ráda ukázala ty moje.

Touhle fuchsinkou to všechno začalo.  Mám už ji hodně let. Letos pravda přišla o jeden kmínek, ale už jí množím kolegyně.

DSC_0571
fuchsie, foto Aubrieta

Následující dvě fuchsie jsou v mé sbírce nové. Poslední dobou se mi líbí jednobarevné. Lehce narůžovělý kultivar je kouzelný s lobelkou (třeba).

DSC_0058
fuchsie, foto Aubrieta
DSC_0576
fuchsie, foto Aubrieta

No a tu poslední jsem ulovila na svých toulkách Českým Švýcarskem. Třeba ji majitelka pozná ……:-)

DSC_0137

Závěrem asi přeci jen pár rad k úspěšnému pěstování fuchsií. Nemají rády prudké slunce, dobře porostou v samozavlažovacím truhlíku. Pravidelně je hnojte (já Kristalonem  – střídám START a PLOD A KVĚT), odstraňujte odkvetlé květy i se SEMENÍKEM – to je důležité. Fuchsie dobře snáší tvarování, přezimují v bezmrazé, nejlépe světlé  místnosti s přiměřenou zálivkou. Ale na přezimování je ještě čas. Teď si užívejme jejich květů.

Vaše Aubrieta
 

Kam dál ?

Aubrietiny procházky      Aubrietina zahrádka         Aubrietiny nápady       Archiv příspěvků      Fotogalerie

další podobné články

Rozmnožování fuchsií
Fuchsie
Českým Švýcarskem
Jak hnojit truhlíky

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup