Odpočíváme u pěnišníků

Milí přátelé Aubriety,

jestli máte na své zahrádce pěnišníky (i azalky),  jsou už odkvetlé a vypadají nějak takhle.

DSC_0521
vidíte nevzhledné odkvetlé květy na konci června
DSC_0028
situace z května

Je ten správný čas na, řekněme,  relaxaci u pěnišníků. Kdo má rád piplavé činnosti –  vyšívání, sbírání borůvek – může si připsat další zálibu – odstraňování odkvetlých květů pěnišníků.

DSC_0198

Je to práce velice důležitá, jejím výsledkem je upravený, čistý, šťastný rododendron, který bude příští rok košatější a pokvete ještě, ještě víc!

DSC_0030

Vyhradíme si celé odpoledne, u větších keřů i déle – den, víkend….. Máme-li zrovna o čem přemýšlet, co vymýšlet, od koho odpočívat, tím lépe.

Pohodlně se usadíme  u pěnišníku a dle názorného videa, které jsem pro Vás v potu tváře asi na podesáté vytvořila (některými členy mé domácnosti bylo hodnoceno jako umělé, amatérské, dokonce padla zmínka „Fakt to tam chceš dát? „(tím mysleli jako na Aubrietu)) keř očistíte. Nezapomeňte z listů odstranit i  zbytky okvětních lístků, ať je výsledek dokonalý.

 

Vy, co nevlastníte rododendrony, ale azalky, nesmutněte. I vy uděláte dobře, když odstraníte odkvetlé květy. Vezměte si dovolenou a s chutí do toho, půl je hotovo.

DSC_0073

Jelikož vlastním oba druhy keřů, stalo se pro mne jejich letní čištěni rituálem, nebojím se výrazu „letní Silvestr“ ,v duchu bilancuji, co rok dal….

koláž1

Jen prosím dávejte pozor a neulámejte nově rašící výhony. Právě kvůli nim odkvetlá květenství odstraňujeme, aby měly nové pupeny prostor a sílu, rostlina se nebude vysilovat nesmyslnou tvorbou semen.

DSC_0526
dokonalý výsledek :-)

Krásné dny příští, v podřepu u pěnišníků :-)

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Jak hnojit truhlíky
Jak vypěstovat závěsný květinový koš
Pokojová azalka
Pivoňky

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup