Podzimní truhlík

aktualizováno 8.9. 2015

Předpokládám, že se Vaše petunie a další  letničky začaly potýkat s problémy. Padlí, mšice nebo přestaly kvést? Nastává čas na jejich  výměnu nebo doplnění truhlíků o nové, podzimní dárky z přírody. Osobně nerada nahrazuji staré novým, ale zde bohužel jinou cestu nevidím. Přezimovávat letničky se opravdu nevyplatí. Tak ještě alespoň posbírejte semínka na příští jaro  a pak šup s nimi  na kompost ( pokud nemají třeba padlí :-))

A uděláme si radost. Prakticky nemůžete chybovat ve výběru. Podzimní kytičky spolu ladí všechny. Třeba si jen rozmyslete barevné ladění truhlíku. Taková anglická mi přijde kombinace hebe s okrasnou kapustou, navíc v dřevěném šuplíku….Zalévejte s mírou, noci jsou chladné, rostliny spotřebovávají daleko méně vody, hnojit nemusíte, hebe můžete zkusit přezimovat ( v teplých vinařských oblastech vydrží i venku na záhonku). Šuplík vyložte igelitem nebo ještě lépe kokosovou rohoží, ať Vám neprohnije.

ZDROJ

 

Pokud neumístíte dřevěný truhlík na spodním obrázku na prudké slunce, může Vám následující nápad vydržet hodně dlouho. V dřevěném truhlíku je nádoba na vodu a aranžovací hmota. Hortenzie  prakticky neuvadnou, spíše seschnou, ostálky občas vyměníte nebo nahradíte listopadkou, krásná bude v aranžmá bobkovišeň, buk nebo přísavník.

ZDROJ
ZDROJ

 

Takhle si připravte na dno truhlíku aranžovací hmotu   :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No a poslední nápad je takový avantgardní, možná až bláznivý, ale může inspirovat. Dýně a lilky jsou v podzimních aranžmá nádherné. Navíc zakryjí volná místa ve výsadbě. Zkuste použít neotřelé odrůdy, i když i malá Hokaidó nemusí být špatná. Zapíchané větve jsou fakt super nápad, když nevadí ve výhledu.

69e0086b075a17ff33b9b8450fdcc8fc
ZDROJ

Šedivý starček přímořský  – Silverdust (Cineraria maritima) třeba máte na zahrádce. Roste jako dvouletka, určitě ho nevyhazujte, v podzimním truhlíku mu to bude slušet .

Užívejte podzimu, dělejte si radost nejlépe každý den.

Vaše Aubrieta

 

Už nosíte nákup v TAŠCE  od Aubriety ?


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Brukev zelená (okrasné zelí)
Rakouské ozdůbky, blbůstky, cetky a se..petky
Hvězdnice
vřes obecný

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup