Prazelenina

Říká Vám to něco?  Po přečtení mého příspěvku budete v obraze. Nejedná se o zeleninu z doby ledové ani o tu, kterou pěstuje pračlověk. Prazelenina to je zajímavý, alternativní projekt, který vzniká v pražských Holešovicích. Hlavním vodítkem je touha snad každého člověka vypěstovat si vlastní potravu, vlastní zeleninu, mít třeba i úplně malou zahrádku.

DSC_0434

 

Tady Vám to umožní. Koupíte si, nebo lépe řečeno pronajmete si na vegetační sezonu pytel – obrovský pytel. Do něj dáte semínka – jaká chcete a bude se o ně starat, celé léto až do podzimu, pak sklidíte vlastní úrodu. Stanete se tak členy velice příjemné komunity nadšených pěstitelů. Při práci se můžete občerstvit v maringotce nebo se přijít podívat na film, poslechnout šanson nebo se zasmát s pouličními klauny.

DSC_0429

Myšlenka vlastního kousku zahrádky uprostřed velkoměsta k nám přišla z jiných velkoměst světa, svoje zahrádky mají třeba v Helsinkách, Berlíně nebo Paříži. Prazelenina se letos zúčastní i projektu Zažít město jinak, na Nákladovém nádraží Žižkov osázela vagon dýněmi a právě v rámci těchto slavností budou uspořádány dýňové hody.

Projekt se Aubrietě moc líbí, zpříjemní život ve velkoměstě, lidé se při péči o své zahrádky sblíží, naváží nové sousedské vztahy, které nejsou ve velkoměstě zcela běžné. Navíc jsem nadšena výběrem lokality, šedé Holešovice jsou najednou moderní a mladé. Do Prazahrady vede vstup přes nově zrekonstruovaný areál bývalého Holešovického pivovaru, místo je  velice příjemné.

DSC_0438

Přeji všem zúčastněným snadné překonávání překážek a pěstitelům obrovská rajčata, ty tam pěstuje snad každý.

www.prazelenina.cz

Vaše Aubrieta
Kam dál ?

Aubrietiny procházky      Aubrietina zahrádka         Aubrietiny nápady       Archiv příspěvků      Fotogalerie

další podobné články

Káva u Alchymisty
Do Bohnic a na hřbitov
Lavičky ve Stromovce
Skalničky u Fausta

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup