Skalničky u Fausta

 

Kliknutím na foto otevřete fotogalerii
Saxifraga Valčík Saxifraga William Boyd

Dientzenhoferova bána
Dientzenhoferova brána
Sempervivum

 

 

Třikrát do roka mám o radost postaráno. Jdu na výstavu skalniček do zahrady vedle Faustova domu, v Praze na Karlově náměstí. Kdo to tam znáte, jistě si představíte neutuchající zmatek, tramvaje, autobusy a procesí spěchajících lidí v centru města. Vejdete-li ale do zahrady u Faustova domu  Dientzenhoferovou branou, ocitnete se náhle v jiném světě.

Romanticky upravená zahrada, dříve a možná i dnes místo mystické, opředené pověstmi, spojnice mezi Faustovým domem a kostelem svatého Jana Nepomuckého  Na Skalce,  hostí dvakrát na jaře a jednou na podzim výstavu skalniček. Pořádá ji  Klub skalničkářů Praha a vždy je na co se dívat a co nakoupit.

 

 

 

 

 

kostel sv.Jana na Skalce
kostel sv.Jana na Skalce

V první části výstavy je vždy výstavka oceněných exponátů, koncem března jsou to většinou skalničky rodu Saxifraga.  Můžete si je prohlédnout ve fotogalerii. Nálevkovité květy jsou v pastelových barvách od odstínů bílé, po žlutou, růžovou až karmínovou. Kdo zná či pěstuje zástupce tohoto rodu, jistě ví, že se jedná o poměrně nenáročné skalničky, které se snadno rozrůstají a vytvářejí velké, kvetoucí „polštáře“.

Saxifraga
Saxifraga

Brankou se dostaneme do druhé části výstavy, do druhé zahrady. Tu mám ještě raději. Zahrada přímo sousedí s kostelem svatého Jana Nepomuckého  na Skalce, který celou atmosféru výstavy dokonale dotváří. Pečlivě upravené skalky, trávníčky a pár jezírek, dojem je dokonalý. Našla jsem koniklec, tařičku i dymnivku. Na závěr nikdo neodolá a v prodejní části si nějakou tu kytičku do své sbírky koupí.

Corydalis - dymnivka
Corydalis – dymnivka

Další, květnová výstava,  bude od 7.5. do 24.5. a  bývá ještě bohatší. Klub skalničkářů Praha pořádá spoustu dalších akcí, doporučuji se na jejich stránky podívat.

Vaše Aubrieta

 


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Vázy a tulipány na Pražském hradě
Vázy a tulipány na Pražském hradě
Aubrieta – tařička zahradní
Aubrieta – tařička zahradní
Kostel svatého Jana Nepomuckého Na Skalce
Kostel svatého Jana Nepomuckého Na Skalce
Skalničky U Fausta #

Jeden komentář “Skalničky u Fausta

  • 5.4.2014 na 11.41
    Permalink

    Obdivuji Vaše krásné obrázky.Vaše zahrádka musí být pohádka.Srdečně Vás zdravím.Zdeňka

    Odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup