Růže a sníh

Milí přátelé Aubriety,

jednou z nejkrásnějších kombinací, které příroda dokáže vytvořit je spojení růží a sněhu. Záplava bílých okvětních plátků růží může v létě evokovat  sněhem posypanou louku. Podaří-li se nám pak v zimě vyfotografovat růžové poupě v zajetí ledu, bývají to ty nejpůsobivější fotografie.

 

ZDROJ

Existuje malokvětá růže, které dalo spojení sněhu a bílých květů jméno – “ Midsummer snow“ – sníh uprostřed léta. Je vysoká asi 70cm a dobře roste i v nádobách. Navíc krásně sladce voní a její květy odolají i dešti.

ZDROJ

Bílé růže se uplatní  na předzahrádkách, které rozjasní i za deštivých dnů. Když se stmívá, svítí do dáli. Výborné zkušenosti mají zahradníci s  odrůdou Schneewittchen (Sněhurka), která kvete opakovaně. Seženete ji jak ve variantě pnoucí růže, tak i jako stromek.

ZDROJ

 

Mějte na paměti, že bílá barva by měla na fasádě domu vyniknout. Máte-li dům omítnutý ve světlém tónu, volte raději výraznější barvy růží. Bílá růže je krásná uprostřed zeleného trávníku, před kamennou zdí nebo na dřevěném plotě.

ZDROJ

Bílé růže mají v sobě  silnou symboliku. Ve svatební kytici nesou poselství čistoty a nevinnosti. Hodí se i při narozeninách a křtech jako předzvěst nového začátku. Na Aubrietu přinesly bílou barvu sněhu  a přání brzkého jara.

Krásné dny příští, Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Povídání o růžích
Růžová voda, cukr, sůl
Růže ve společnosti
Aubrietino potpouri

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup