Růže z listí

Milí přátelé Aubriety,

mnozí z Vás, nebo spíš mnohé z Vás,  je tak rády vyrábíte. Vzpomněla jsem si ale  pozdě. Listy přísavníku, japonských javorů, ruje vlasaté… už opadaly.

koláž1

Ale i tak jsem našla dost javorových, ještě krásně vybarvených, listů a z nich mohu vytvořit ty Aubrietiny růže z listí.

DSC_0044

Jen tak pro radost nebo do vánočních aranžmá spolu se smrkovým chvojím či větvičkami thůjí….

Začneme jednoduše. Potřebovat budeme listy – nevylisované a neseschlé. Seschlé listy by se lámaly, růže z nich nejdou vyrobit. A špejle si připravte – kolik růží, tolik špejlí. Délku špejlí zvolte dle účelu.  Budete-li růžičky později zapichovat do truhlíků, nechte špejli delší. Někdo si připraví gumičky, někdo provázek a někdo lepicí „žvýkačku“ (To je taková zvláštní hmota, dá se z ní bez následků lepit obrázky na zeď, ale i lísky v růžičce k sobě – třeba Faber-Castell je dobrá).

Špejli položte do středu listu a list přes ni přehněte – viz obrázek.

koláž2

Zatočte a upevněte gumičkou, provázkem…

DSC_0025

A tak pořád dál…Kouzlo je v tom, že některé listy budete přehýbat, jiné necháte volně, růže tím získá na objemu a kráse. Můžete použít listy z jednoho druhu stromu, nebo z více. Jak kdo chce, jak se komu líbí.

koláž3

Milí přátelé, hezky se bavte :-) Brzy začne předvánoční šílenství :-)

Krásné dny příští, Vaše Aubrieta

Podzimní zbarvení listů
Podzimní truhlík
Podzimní věnečky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup