Podzimní věnečky

…tentokrát podzimní, na Vánoční se mi zdá brzy. Ještě máte na zahradě hortenzii? Předpokládám, že je stále v plném květu, mráz ji zatím nepoškodil a okvětní lístky pouze mění barvy. Byla by škoda nechat květy venku zmrznout. Pár si jich vezměte domů.

Pozor, máte-li hortenzii latnatou, nebude vadit, když květ odštípněte i s delší „stopkou“, u hortenzie velkolisté však květ odštípněte těsně pod korunkou, jinak Vám příští rok  nepokvete.

ZDROJ

A máme nádherný základ pro věnec. Jednotlivé kvítky můžete oddělit zcela nebo jich nechte několik pohromadě. Udělejte si věneček jednodruhový nebo hortenzii nakombinujte, vše bude krásné a vydrží celou zimu.

ZDROJ

Kombinace hortenzie se sušenou růží je jedinečná, to nemůžete zkazit. Sušené růže jsou vždy v pastelových barvách, hortenzie taky, co víc si přát.

ZDROJ

Ten následující věneček se mi líbí hodně. Základem je mech – to se mi líbí méně – s láskou k přírodě, prosím  :-). Vlevo jsou větvičky vřesu, vpravo krásnoplodka, ta je tam super. Nahoře jsou na mechu přidělané šišky a skořápky od ořechů. Šedivý starček je v dolní části věnečku trochu vintage, že.

ZDROJ

Závěrem jeden složitější, ale krásný. Opět je základem hortenzie, tentokrát  je v kombinaci se šalvějí, buxusem, vřesem, dřínek je tam trochu a taky květů břečťanu. Díky šalvěji věneček voní. Šalvěj a vřes se dobře suší i začátečníkům. I tenhle věneček dlouho vydrží.

ZDROJ

Pokud vyrábíte věnce z čerstvých nebo polosuchých rostlin, mějte na paměti, že kytičky ještě trochu seschnou a proto je važte hodně hustě, rozhodně jimi nešetřete.  Předpokládám, že nebudete pustošit přírodu a lámat třeba větvičky borůvčí.

Vázací drát je lepší než provázek. Některé rostlinky si před uvázání na věneček svažte do menších kytiček, dobře  se Vám budou na věneček umisťovat. Raději než mech použijte jako základ slámu a tu zakryjte větvičkami jehličnanů nebo konečky thují, jalovec je moc hezký. Hotový věneček nedávejte na déšť ani na prudké slunce, kytičky by brzy ztratily barvu.

Hezky se bavte a dělejte si radost :-) každý den :-).

Vaše Aubrieta

aubrietina TAŠKA ZDE


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Květiny na kolech
Uchovávání bylinek
Podzimní truhlík
DSC_0065
Přezimování přenosných rostlin

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup