Truhlíky potřetí

Dnes potřetí bych se ráda vrátila k péči o rostliny v samozavlažovacích truhlících. Touhou nás všech jsou bohaté, rozkvetlé a mohutné rostliny – za naším oknem se musí každý otočit, když ho vyfotí, bude to pocta nejvyšší.

DSC_0997

Už jsem zde psala o výsadbě balkonových rostlin a o jejich hnojení. Předpokládám tedy, že všichni teď máte zakořeněné, dobře vyhnojené a bohatě kvetoucí rostliny.  Kvetení každou rostlinu vysiluje, jejím cílem je tvorba semen, když je vytvoří, už dále nepokvete. Z toho vyplývá, že musíme našim kvetoucím kytičkám v tvorbě semen zabránit. Pravidelně musíme odstraňovat odkvetlá květenství a to i s květními kalíšky, tak, jak názorně ukazuje moje foto.

DSC_1002
odstraněné odkvetlé květy i s květními kalichy

Prodejci nám mnohdy při koupi rostlin tvrdí, že se jedná o samočistící odrůdy, že tedy květy budou samostatně opadávat a rostlina nebude semena tvořit. Nevěřte jim. Jedině pravidelné, pečlivé čistění našich petunií, begonií či pelargonií povede k úspěchu.

šipečka
šipka ukazuje odkvetlý květ minipetunie

Tvorbu květů pak určitě podpoříme neutuchajícím pravidelným hnojením. Uprostřed léta může u některých balkonovek klesnout intenzita kvetení. Vysoké teploty vedou k rychlému odkvétání. V tomto případě můžeme po dobu cca čtrnácti dní vynechat hnojivo START a používat jen PLOD a KVĚT. Lobelky a ostruhatky  je dobré v tomto období sestřihnout na cca 10cm.

Bohatým převisům ZDAR.

Vaše Aubrieta

 

Kam dál ?

Aubrietiny procházky      Aubrietina zahrádka         Aubrietiny nápady       Archiv příspěvků      Fotogalerie

další podobné články

Truhlíky
Jak hnojit truhlíky
Dipladenia
Bougainvillea

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup