Úspěšně bez chemie

Milí přátelé Aubriety,

ráda bych se vrátila k nedávnému příspěvku Jahody s česnekem. Ani se nedivím, že Vás téma smíšených zeleninových záhonů tolik zajímá. Vždyť vytváříme zahrádku bez chemie. Zahrádku, ve které můžeme sníst jablko jen tak otřené do kalhot, zahrádku, ve které si bez obav mohou hrát i jíst naše děti.

DSC_1028

V  poslední době jsem se více věnovala smíšeným záhonům, ve kterých rostou společně okrasné a užitkové rostliny.

Například taková reveň dává krásu vedle rostoucím orlíčkům, když vysadíte česnek k růžím, nemusíte je pak stříkat proti škůdcům.

DSC_0167

Ovšem pustila jsem se ještě dál. Nadchla mne myšlenka živého plůtku z yzopu, angličané doporučují doplnit ještě výsadbou římského kmínu. Ovšem bavíme se o místě slunném.

Zkusila jsem šantu kočičí v salátu a lichořeřišnící jsem  nahradila pepř.

DSC_1030

Určitě postříkám pažitkovým výluhem angrešt, aby neměl padlí a cukrovou vodou okurky, když se v nich usídlí háďátka. Do psí boudy natrhám květy heřmánku proti blechám. Trocha dřevěného popela u kořenů rostlin znepříjemní život mšicím.

DSC_1029

Na podzim si vyrobím džem ze šípků růže svraskalé a dám pozor, abych jablka neuskladnila vedle mrkve.

DSC_0542

Nedivte se, že mám tolik plánů, četla jsem totiž  (hlavně v metru) super knížku Mrkev miluje rajčataod Louise Riotteové.  Je v ní tolik, tolik rad a nápadů na pěstování s láskou k přírodě.

DSC_1032

A teď už Vám popřeji jen krásné dny příští, protože běžím vyhodit melounové slupky do kompostu. Jsou totiž cenným zdrojem vápníku.

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Jahody s česnekem
Kličky
Kopřivový čaj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup