Vánoční kaktus

Zygocactus truncatus

Vanocni kaktus

Taky si na Vánoce koupíte  vánoční kaktus? Nebo ho dostanete? A doufám, že ho po odkvětu nevyhodíte, to by byla škoda. Při troše péče bude krásný a po roce znovu vykvete. Stačí tak málo, přesně v srpnu na něj zapomeňte.

Vanocni kaktus detailVánoční kaktus původně žil jako epifytická rostlina v Brazílii, podobně jako orchideje. To znamená ve vlhku a polostínu, nebudeme ho tedy dávat k ústřednímu topení na prosluněné okno.
Má rád stálou teplotu okolo 20⁰C, v období květu ho můžeme dát na chladnější, světlé místo, květy déle vydrží.  Častým problémem je opadání květů téměř ihned po nákupu. V době květu totiž vánoční kaktus nesnáší přemísťování, buďte opatrní, květů se nedotýkejte, s rostlinou netřeste, opatrně ji položte na určené místo. Zalévejte mírně. Při troše opatrnosti květy vydrží i měsíc. Po odkvětu Zygocactus přesaďte do hliněného květináče, do zeminy vhodné pro kaktusy bez obsahu vápníku, stále mírně  zalévejte. V průběhu léta kaktus umístěte na stinné místo na zahradě, šťastný bude v koruně stromu. Zálivku mírně zvyšte, můžete hnojit, ale pozor na vápník, ten kaktus nesnáší.
Od srpna přestaňte zalévat. S kaktusem nehýbejte a pozorujte. Přibližně za dva měsíce se objeví malá poupátka, zálivku mírně zvyšte, pozor na doteky a otřesy. Při troše šikovnosti  budete mít na Vánoce krásný,o rok  větší, květy obalený Zygocactus truncatus.

 

Vaše Aubrieta

DSC_0113
Soutěž o nejkrásnější adventní věnec 2015
Vánoční hvězda
Brambořík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup