Bylinková minizahrádka

Milí přátelé Aubriety,

ne všichni vlastníme zahrádku, ne všichni máme balkon a přesto většina z nás touží po bylinkách. Řešením, snadným řešením, je jednoduchá bylinková minizahrádka.

Kdo chce, může ve volných chvílích vytvářet květináčové nebo pytlíkové konstrukce.

Les 10 idées de jardin vertical de bricolage que vous trouverez utiles #verticalfarming
ZDROJ

Z pěstitelských zkušeností mohu říci, že v nich bylinky příliš šťastné nejsou. Buď chybí odtokový otvor, nebo se nedostává světla, nebo je  dílko vlivem pravidelné zálivky brzy odsouzeno k zániku. Na stránkách časopisů ovšem nástěnné konstrukce vypadají krásně.

A Smart Small-Space Garden Project: The Hanging Herb Garden - I'd sew it out of landscape fabric instead of the canvas used here
ZDROJ

Moderní je pěstování v zavařovacích sklenicích. Úspěch zaručí vysoká vrstva drenáže z kamínků, keramzitu, písku. Pokud budete v zálivce opatrní, myslím, že bylinky by mohly být spokojené. Ovšem dlouhodobě sklenice nejsou pro pěstování bylinek  vhodné, kořeny jsou například trvale vystaveny slunečnímu svitu a zemina se snadno přemokří.

How to Plant Herbs In Mason Jars - The Contractor Chronicles
ZDROJ

Nejlépe Vám bylinky porostou na okenním parapetu v klasických květináčích, nejlépe hliněných. V nich můžete dobře a snadno kontrolovat zálivku. Bylinky zasaďte do běžného zahradnického substrátu a postavte na slunný parapet.

Para las especias...
ZDROJ

 

 

Budou Vám tak dělat radost až do podzimu. 

Herb Garden Ideas for the Home
ZDROJ

Krásné dny příští,

Vaše Aubrieta 

DSC_0324
Jahody s česnekem

 

smoothie
Pampeliškové smoothie
DSC_0486
Řeřicha setá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup